HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gençlerden Uğur Mumcu anısına yürüyüş

CHP ve ADD'li gençler gazeteci uğur mumcu'yu andı

İSTANBUL (İHA) Suikast sonucu hayatını kaybeden Gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 18'inci yıldönümünde Bakırköy'de düzenlenen meşaleli yürüyüşle anıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları İlçe Teşkilatı ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyeleri, Uğur Mumcu'yu anmak için Rıfat Ilgaz Kütüphanesi önünde buluştu. Yaklaşık 50 kişi, ellerinde meşale ve pankartlarla Bakırköy Özgürlük Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Kalabalık, yol boyunca "Atatürk gençliği görev başında", "Susma sustukça sıra sana gelecek" sloganları attı. Yürüyüş boyunca çevredeki vatandaşlar da gruba destek verdi.

Bakırköy Özgürlük Meydanı'na ulaşan grup, adına açıklama yapan Ece Altuneli, "Demokrasiyi ve tam bağımsızlığı yaşam felsefesi kabul eden, adaletin özgürlüklerin güvencesi olduğunu kitlelere anlatmaya çalışan Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Abdi İpekçi ve daha pek çok aydınımız katledildi. Bizler katledilişinin 18. yılında başta Uğur Mumcu olmak üzere dün silahlarla bombalarla, bugün ise Silivri'de zindanlarda susturulmaya çalışılan aydınlarımıza, yani geleceğimize sahip

çıkıyoruz. Ne silahlar ne zindanlar Atatürk gençliğini yıldıramaz, Atatürk'ün ışığını yok edemez" dedi.

Grup, yapılan açıklamanın ardından dağıldı.

Express


En Çok Aranan Haberler