HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Genital bölge kararması ve vajina beyazlatma İşlemi

Yaşın ilerlemesi ile kadın bedeninde çeşitli değişimler meydana gelir. Bu değişimler kadınları mutsuz eden ve psikolojik olarak etkileyen türden olabiliyor. Tüm beden üzerinde olduğu gibi genital bölgede de sarkmalar veya renk değişimleri gözlenir.

Genital bölge kararması ve vajina beyazlatma İşlemi

Genital bölge kararması olarak aldandırılan bu durum, kadınları hem fiziksel hem de ruhsal olarak etkileyen bir sorundur. Günümüzde estetik alanındaki yenilikler sayesinde kadınların sahip olduğu bu soruna dair yeni çözümler geliştirilmiştir.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

İnsanın vücudunu dış etmenlere karşı koruyan tenimiz zamanla değişim geçirir. Bu değişimler cilt renginin kararması şeklinde de olur. Normal şartlarda kadınlarda genital bölgenin rengi vücuda göre daha koyudur. Fakat zamanla bu bölgede koyuluk artış gösterir. Bazı kadınlarda ise kararma çok daha fazla şiddetlenir. Bu durum kadının psikolojisini kötü etkiler. Bedenen kendini beğenmeyen kadının ruhen de çeşitli sorunları olur. Bu durum partneri ile ilişkisine de yansır ve cinsellikten kaçma durumu oluşur.

Genital bölgede kararmalar iç ve dış faktörlere bağlı olarak meydana gelir. Kararmaların en büyük sebebi renk pigmentlerinin düzensiz dağılımıdır.

Vücutta östrojen hormonunun artışına bağlı olarak renk pigmentlerinin sentezlenmesi hızlanır. Akabinde kadının genital bölgesinde kararmalar meydana gelir. Bu kararmalar herhangi bir hastalık veya rahatsızlık olduğunu ifade etmez.

Kadınlarda yaş ilerledikçe ve hamilelikte artan östrojen oranından dolayı kararmalar meydana gelir. Özellikle hamilelikte oluşan kararmalar kalıcıdır. Doğum sonrası normale dönen vücutta, genital bölgenin kararması düzelmez.

Hamilelik önleyici yöntemlerden biri olan doğum kontrol haplarının kullanımı sonucunda kararmalar meydana gelir.

Genital bölgedeki tüyleri temizleme yöntemleri ile kararmalar meydana gelir. Tüy dökücü losyon, kremler, genital bölgede jilet kullanmak ile sık ağda yapımı bu duruma neden olabilir.

Güneşlenme tüm vücutta olduğu gibi genital bölgede de kararmalara neden olur. Çünkü güneş ışığının derideki melanin pigmentlerini uyarması sonucunda koyu renk oluşur.

Ergenlik dönemindeki kız çocuklarında da genital bölgede tüylenme ve kararmalar oluşur.

Genital bölgenin havasız kalması ve nemli olması da kararmaların oluşmasında etkilidir. Naylon iç çamaşırları giymek, genital bölge hijyenine dikkat etmemek bu duruma sebebiyet verir.

Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

Genital bölgede oluşan kararmaları kadınların ruhsal ve bedensel olarak kendini özgüvensiz hissetmesine neden oluyor. Bu yüzden çoğu kadın partnerlerine yakınlaşmaktan veya bedenine bakmaktan çekiniyor. Cinsel ilişkiden kaçınmak ise en sık görülen sorundur. Kadınların huzurunu kaçıran bu durumdan kurtulmaları için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden biri de vajina beyazlatmadır. Bu uygulama güzellik merkezlerinde çeşitli yöntemler ile yapılabiliyor. Bunun yanında evde bazı kürlerin denenmesi ile de vajinadaki kararmaların giderilmesi sağlanır.

Vajina Beyazlatma Nedir?

Genital bölgede oluşan kararmalar genel olarak vajina ve çevresinde oluşur. Kadınlar bu kararmalardan dolayı büyük memnuniyetsizlik yaşar. Bu yüzden kararmanın giderilmesi için çeşitli yöntemler denenir. Vajina beyazlatma, vajina ve genital bölgede oluşan kararmaların giderilmesi için yapılan işlemlerdir. Vajina beyazlatma yöntemleri doğal ve medikal olmak üzere ikiye ayrılır. Vajinayı beyazlatmak için ilk olarak doğal yöntemler kullanılır. Bu yöntemler vajina beyazlatma kürleri olarak da geçiyor. Bu kürlerden bazıları şunlardır;

1. Limon suyu ile beyazlatma: Taze sıkılmış birkaç damla limon suyunu genital bölgede ve vajinada kararma olan yerlere sürün. Daha sonra bu bölgeleri nazikçe ovalayın. Ovalama işleminden sonra birkaç dakika bekleyerek, ılık su ile bölgeyi durulayın. Genital bölgede veya vajinada kesik, yara gibi durumların olmamasına dikkat edin. Çünkü limonun asitli yapısı kesikli kısımda yanmaya neden olabilir.

2. Zeytinyağı masajı ile beyazlatma: Zeytinyağında bulunan bileşenler vajinada oluşan kararmaları giderir. Ayrıca antiseptik özelliği olan zeytinyağı kararmaların bir daha oluşmasını engeller. Her gün birkaç damla zeytin yağı ile ilgili bölgeye masaj yaparak kararmaları giderebilirsiniz.

3. Ameliyatı ile beyazlatma: Bu sandığınız gibi bir ameliyat değildir. Lazerle genital alan renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak da bilinir. Son teknoloji lazer cihazları ile kararmanın olduğu bölgeler bu ışınlar sayesinde temizlenir ve kendi öz rengine kavuşur. Hiçbir tehlikesi olmayan bu yöntem ile etkili sonuç alınıyor. Vajina beyazlatmak için yapılan lazer işlemleri alanında uzman kişiler tarafından estetik kliniklerinde yapılır.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler