Guaido tehdidini tekrarladı: Miraflores'e geçeceğim

Venezuela Kurucu Meclis Başkanı Diosdado Cabello, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun salı günü yaptığı "(devlet başkanlığı sarayı) Miraflores'e geçeceğim" tehdidi karşısında, böyle bir şeye izin vermeyeceklerini vurguladı. Guaido ise tehdidini yineledi ve çok kısa süre sonra Miraflores'e gideceklerini söyledi.

Tarihinin en ciddi siyasi krizini yaşayan Venezuela'da yine sokak gösterileri düzenlendi. Venezuela’da Devlet Başkanı Nicolas Maduro destekçileri, hükümetin sabotaj olarak değerlendirdiği elektrik kesintisinin düzeltilmesini kutlamak ve hükümete destek vermek için yürüdü.

İktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisince (PSUV) düzenlenen ve kent merkezindeki Libertador Bulvarı’ndan başlatılan “Devrimcilerin Büyük Zafer Yürüyüşü” devlet başkanlığı sarayı Miraflores’in bulunduğu bölgede son buldu.

'Ne olup bittiğini bilen bir muhalefete ihtiyacımız var'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Abd ile iş tutup onunla beraber olup seçilmiş rakibini devirmeye kalkmak tabiki hainlikır.
birilerine gerçekler gösterilmeye çalışılıyor da . birileri hala kendini desteklemeyenleri vatan haini ilan ederek gözlerinine perde çekiyor. ALLAH sonumuzu hayr etsin.
@sahinimrez yapılan dış güçlerin himayesine girip ülkeyi emperyalist terör devleti abd ye teslim etmekse bu teslimiyete dur diyen maduroya selam olsun .. bunun adı zaten vatan hainliğidir..sonuna kadar terör devleti abd ye karşı... recep tayyip erdogan gibi halkının yanında olan maduronun yanındayız..
@asiye_imparator_1958 buraya RTE yi eklemen çok komik olmuş,RTE ülkenin yarısını terörist ilan etti,haberin yok senin.
@sahinimrez bu hainlik değilse hainlik nedir?o gerçek dediklerin bir başkasına göre gerçek olmayabilir..güçünü bir başka ülkeden değil halktan alacaksın.
@sahinimrez hahaha
@stastemir herkesin herşeyden haberi var sen rahat ol . ...
Dik dur eğilme Nicolas.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler