Güncel yol durumu: Okulların ilk gününde trafik durumu nasıl?

Gün itibariyle 2017/2018 eğitim ve öğretim yılı başladı ve okulların açılmasıyla yol ve trafik durumu merak ediliyor. Yüzlerce okul servisi ve hususi araç, hemen hemen aynı saatlerde trafiğe giriyor ve bu durum yol ve trafik durumunu olumsuz etkiliyor. İstanbul trafik durumunu ve Ankara trafik durumunu, sonuç olarak yurt geneli trafik durumunu haberimizden inceleyebilirsiniz.

Güncel yol durumu: Okulların ilk gününde trafik durumu nasıl?

Güncel yol durumu, okulların açılmasıyla birlikte milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Trafik durumu, özellikle yüzlerce servis aracının sokaklara aynı saatte inmesiyle olumsuz etkileniyor. Dolayısıyla yol durumunu en çok köprüler ve kavşaklar belirleyici oluyor. Saat 17.30 itibariyle okullar yavaş yavaş boşalıyor ve okul servisleri yollara iniyor. Peki an itibariyle, güncel yol ve trafik durumu nasıl? İşte İstanbul, Ankara ve diğer büyük şehirlerin güncel trafik durumu...

İL İL GÜNCEL YOL ve TRAFİK DURUMU: KÖPRÜ ve ÇEVREYOLU TRAFİK DURUMU

İstanbul trafiğinin en çok etkilendiği iki yol; köprüler ve çevreyolu, saat 16.00'dan itibaren oldukça yoğun bir gün geçiriyor ve bölgede Seyrantepe metro istasyonu itibariyle yoğun trafik gözlemleniyor. Anadolu yakasında Kadıköy Kazlıçeşme, Koşuyolu, Acıbadem, Üsküdar'da yoğun trafik var. Avrupa yakasında ise, Fatih Vatan Caddesi, Haliç köprüsü, Ayvansaray istikameti ile Eyüp ve sahil yolunu takip edecek olan sürücüler açısından haberler kötü...
Ankara'da ise Uğur Mumcu Caddesi'ndeki kısmi sıkışıklıklar, Tıp Fakültesi Caddesi'ndeki kavşak sıkışıklıkları ve Çankaya çevresindeki trafik sıkışıklıkları dışında fazla problem görülmüyor.

Buna karşın, okulların açılmasıyla birlikte toplu taşıma araçlarında da hatırı sayılır bir artış, özellikle Metrobüs kullanımlaırnda kalabalık nedeniyle aksamalar gözlemlendi. Sabah trafiğe kalmak istemeyen vatandaşlar da metrobüslere akın etti. Vatandaşların akın etmesiyle Yenibosna metrobüs durağında uzun kuyruklar oluştu. Oluşan uzun kuyruk nedeniyle Metrobüs durakları tamamen dolarken vatandaşlar durağa ulaşabilmek için dakikalarca beklemek durumunda kaldı.