Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Haberleri

TEKNOFEST, üniversitelerin sosyal bilimler bölümlerindeki öğrencilerin de ilgisini çekiyor

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi sosyal bilimler bölümlerinde eğitim alan bir grup öğrenci, hazırladıkları İHA projesiyle ağırlıklı olarak mühendislik öğrencilerinin katıldığı TEKNOFEST'te yarışıyor - Fransız Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tülin Kartal Güngör: - "Sosyal bilimler alanındaki istekli öğrencilerin de bu alanda bir şeylerin üretebileceğini göstermek açısından TEKNOFEST büyük bir fırsat oldu" - Yarışlara katılan takımın kaptanı Furkan Ege Öztürk: - "Sosyal bilimler üniversitesinde olmak o kadarda önemli değil. Biz burada Milli Teknoloji Hamlesi'ne atıfta bulunuyoruz, Türk gençleri buna bir şeyler katabilir"

Yurthaber 20-09-20 12:59

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğrencilerinden AA'ya ziyaret

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğrencilerinden AA'ya ziyaret

Yurthaber 26-12-19 16:05

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Ankara'da öğrencilerle buluştu:

"Tüm dünyada insanların geleneksel sporlara ilgisini artırmak istiyoruz" - "Dünyanın kültürel zenginliğini canlı tutmak istiyoruz. Her renk güzeldir" - "Geleneksel sporları güçlü tutarsan olimpiyatlardaki branşları da güçlü tutarsın"

Spor 18-12-19 17:44

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk Kadın Hakları ve Siyasette Kadın Paneli'nde konuştu:

"Kadınların kamudan özel sektöre, üniversitelerimizden sivil toplum kuruluşlarımıza, basına kadar tüm karar alma mekanizmalarında daha etkili, öncü roller alması için gayret ediyoruz" - "Kadın toplumun yarısı. Bizim toplumun yarısından vazgeçme, onun kararlarını hiçe sayma, görmeme gibi bir lüksümüz yok. Kadın-erkek demeden bu ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için çalışmakla mükellefiz"

Yurthaber 05-12-19 17:45

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Uluslararası 2011 Sonrası Irak” Sempozyumu

Duhok Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Najm Aldeen Mohiuddin Al-Rekany: - "Hukuk devleti ve vatandaşlık temeline dayalı bir devlet yapısı ortaya konulmalı. Peki Irak bunu yapabildi mi? Bunu zaman gösterecek" - Mohammed Boudiaf Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Nour Eddine Felak: - "Siyasi söylem ülke bütünlüğü çerçevesinde olmalı, grupların birbirlerine üstünlüğü amaçlanmamalı. Bu da gerçek bir demokrasiyle olur ve bunu da sandık ortaya çıkarır"

Haber 19-11-19 19:33

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi akademik yıl açılış töreni

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: - "Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşma dünyanın çok farklı ülkelerinde büyük bir alaka ile takip edildi. Bir konuşma dünyayı değiştirir mi? Değiştirmez ama bir değişim zaruretini ortaya koyuyor bu konuşma"

Haber 26-09-19 19:05

Anadolu'nun idolleri İspanya'da tanıtıldı

Atılım Üniversitesi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinden genç akademisyenlerin Bronz Çağı'na ait Anadolu idollerinden ilham alarak oluşturdukları kişisel moda ve tekstil tasarımları İspanya’da sergilendi

Haber 28-08-19 12:51

43. Turizm Haftası Etkinlikleri

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin: - "Sektör temsilcileri, yapacakları yatırımların fizibilitesinin hesaplanmasından kurgulanmasına kadar, zayıf ve güçlü noktaları analiz edebilecek akademik desteği alırlarsa çok daha sağlıklı bir noktaya ulaşılır"

Yurthaber 17-04-19 13:55

43. Turizm Haftası Etkinlikleri

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin: - "Sektör temsilcileri, yapacakları yatırımların fizibilitesinin hesaplanmasından kurgulanmasına kadar, zayıf ve güçlü noktaları analiz edebilecek akademik desteği alırlarsa çok daha sağlıklı bir noktaya ulaşılır"

Haber 17-04-19 13:54

ATO Başkanı Baran'dan öğrencilere yerlilik dersi

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Borsa Okulu açılış dersine katıldı - Gürsel Baran: - "Sakız alırken bile yerlisini alın, kalem alırken yerlisini tercih edin"

Yurthaber 16-03-19 11:36

ATO Başkanı Baran'dan öğrencilere yerlilik dersi

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Borsa Okulu açılış dersine katıldı - Gürsel Baran: - "Sakız alırken bile yerlisini alın, kalem alırken yerlisini tercih edin"

Finans 16-03-19 11:35

TSYD Ankara Şubesi ile HBV Üniversitesi arasında iş birliği

TSYD Ankara Şubesi ile HBV Üniversitesi arasında iş birliği

Yurthaber 14-03-19 12:29

Hacı Bayram Veli için UNESCO'ya başvuru hazırlığı

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin: "Hacı Bayram Veli'nin vefatının 600'üncü yılına denk düşen 2029 yılının, UNESCO'nun anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınması için gerekli başvuru hazırlıklarına başlamış durumdayız" - "Yine 2016 yılında UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi'ne alınan Hacı Bayram Cami ve Külliyesi'nin asıl listeye konulması için de uğraşlarımızı sürdürmekteyiz"

Haber 22-02-19 21:32

''Türkiye, Akdeniz'de aksiyonel bir politika izlemek zorunda''

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Soyalp Tamçelik: - ''Enerjide dışa bağımlı olan ülkemiz hem Karadeniz'de hem Akdeniz'de aksiyonel bir politika izlemek zorundadır. Bunu yapmaya hem kudreti hem egemenliği hem de salahiyeti vardır'' - ''Türkiye ile KKTC arasında imzalanan protokoller gereği, Türkiye'nin Doğu Akdeniz münhasır ekonomik sahalarında istediği zaman, istediği yerde sondaj yapma hakkı vardır. Bu hak bize Zürih ve Londra anlaşmalarından gelmekte. Türkiye'nin, KKTC'nin her santimetresinde hem denizde hem de FIR (uçuş bilgi bölgesi) hattında hakkı vardır'' -''Türkiye, Türk haklarını ve Doğu Akdeniz'deki egemenlik haklarını korumak durumunda. Türkiye nasıl ki Edirne'den Kars'a bütün şehirlerini korumak zorundaysa buraların münhasır ekonomik haklarını da korumak zorundadır" -''İsrail, Yunanistan, İtalya ve Mısır'la bir araya gelerek Akdeniz'de bir FIR hattı oluşturmaya çalışıyor. Fakat bu uygulanabilir bir proje değil. Bu projenin taraflarının ortak akıl sonucu imkanları ve alt yapısı hazır olan Türkiye rotasını tercih edeceğini düşünüyorum''

Haber 21-09-18 11:22

Hacı Bayram Veli Üniversitesi fark yaratacak

Beş yılı aşkın süredir Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapan Prof. Dr. Yusuf Tekin, Gazi Üniversitesinden ayrılarak kurulan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğünü yürütecek - Mesleki kariyerine araştırma görevlisi olarak başlayan Tekin, bu atamayla yaklaşık 20 yıl boyunca çalıştığı akademik kariyerine dönmüş oldu - Rektör Prof. Dr. Tekin: - "Hacı Bayram Veli Üniversitesi Ankara'da özellikle sosyal bilimler ve sanat alanında fark yaratacak bir üniversite olarak yükselecek"

Haber 16-09-18 11:39

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı! 3 büyükelçi merkeze çekildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesine ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama Kararlarına göre Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ali Naci Koru, Mali Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hikmet Renan Şekeroğlu merkeze alındı.

Haber 15-09-18 02:40

YÖK'ten TODAİE kararı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü öğrencileri, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde eğitimlerine devam edecek

Haber 13-07-18 15:57