Kimlik Yenileme Başvurusu Haberleri

Telefon ile kimlik yenileme randevusu nasıl alınır, gerekli belgeler nelerdir? Kimlik yenileme randevusu numarası nedir?

Ülkemizde 14 Mart 2016 yılında başlayan kimlik yenileme işlemleri için son tarih 31 Aralık 2023 olarak belirlenmiştir. Eski tip kimlik kartı kullanan kişilerin en kısa sürede yeni tip çipli kimlik kartı almak için başvuru yapması gerekmemektedir. Başvurulardan önce yapılması gereken yetkili kurumlardan randevu alma işlemidir. Randevu almak için farklı seçenekler bulunmaktadır. Peki, telefon ile kimlik yenileme randevusu nasıl alınır,

Haber 10-03-23 16:38

Kimlik yenileme son tarih ne zaman, eski kimliklerin kullanım süresi ne zaman bitiyor? Nüfus cüzdanı ve ehliyet yenileme ne zaman bitiyor?

Eski kimlik kartlarının yeni tip kimlik kartları ile değiştirilme işlemleri devam etmektedir. İç İşleri Bakanlığı tarafından yapılan resmî açıklamalara göre belirlenen son tarihe kadar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ipli olan yeni tip kimlik kartlarını kullanması gereklidir. Yeni tip kimlik kartları için başvurular şahsen, internet üzerinden ya da çağrı merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Peki, eski kimliklerin kullanım süresi ne zaman bitiyor, kimlik yenileme son tarih ne zaman?

Haber 10-03-23 16:37

Yeni kimlik için gerekli belgeler nelerdir? Kimlik değiştirme için hangi evraklara ihtiyaç var?

Sahip olunması ve taşıması her Türk vatandaşı için zorunlu olan kimlik kartları uzun bir süredir çipli olarak kullanılıyor. Eski tip iki renkli nüfus cüzdanı kullanan vatandaşlar devletin belirlediği bazı gereklilikleri yerine getirdikten sonra kısa süre içinde yeni kimlik kartlarını kullanmaya başlayabiliyor. Kimlik kartlarının yenilenmesi için son tarih ise 2023. Yeni kimlik için gerekli belgeler nelerdir? Konuyla ilgili detayları topladık.

Haber 10-10-22 18:58

Geçici kimlik belgesi ile vize alınabilir mi? Geçici kimlik belgesi ile yurt dışına çıkılır mı?

Tüm Türk vatandaşları geçerli gerekçeler beyan ederek yeni kimlik talebinde bulunabilir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınacak randevunu ardından gerekli şartlar yerine getirilmelidir. Nüfus müdürlüğü başvuruyu değerlendirmeye alır. Yeni kimlik gelene kadar geçen süreç için kişinin talebine istinaden bir geçici kimlik belgesi verilir. Bu belge kimlik yerine kullanılabilir niteliktedir. Birçok resmi kurum ve işlem için kullanılabilir.

Haber 10-10-22 18:40

Kimlik Yenileme Başvurusu

Kimlik Yenileme Başvurusu Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Kimlik Yenileme Başvurusu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.