HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Hakkari CHP İl Başkanı Taş: Derviş, bir sosyal patlamayı önlemiştir

Hakkari CHP İl Başkanı Tahirhan Taş, Türkiye'yi sosyal bir patlamadan kurtaran Kemal Derviş'in CHP saflarına katılmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Hakkari CHP İl Başkanı Taş: Derviş, bir sosyal patlamayı önlemiştir

Kemal Derviş'in partilerine katılması ile birlikte parti trendlerinin yükseldiğini iddia eden CHP İl Başkanı Tahirhan Taş, iktidara yaklaşmada büyük bir adımın gerçekleştiğini belirtti.

CHP'yi gemiye, Kemal Derviş'i ise yelkenleri şişiren rüzgara benzeten Taş, "Partimiz şu an yüzde 20'lik bir potansiyele sahip. Partimiz yüzde 30'luk bir potansiyele çıkıp iktidara gelecektir. CHP arkasına büyük bir rüzgar almış, yelkenleri şişmiş ve parti yoluna hızla devam ediyor. Bizim amacımız, bütün demokratik güçleri bir çatı altına toplayıp Türkiye'nin önünü açabilecek ve mevcut sorunları çözebilecek çok ciddi bir iktidara sahip olmaktır. 4 Kasım sabahı, sandıklar açıldığında bunu gösterecektir. Kemal Derviş, Türkiye siyasetine bir renk katmıştır. Derviş programın arkasında olmasaydı bu ekonomik çöküş bir sosyal patlamaya dönüşebilirdi. Derviş, etkin, kararlı ve dürüst politikaları ile hazinenin başına geçerek ekonomik krizin önünü kesmek için büyük çabalar sarfetmiştir. Derviş, Türkiye kamuoyuna ve topluma büyük bir güven vermiştir. 4 Kasım günü CHP'nin oluşturabileceği bir hükümet ile daha etkin ekonomik politika ile Türkiye, içinde bulunduğu bunalımdan mutlaka çıkarılacaktır. Biz bu gücü halktan alacağımız destek ile CHP'de buluşuyoruz" şeklinde konuştu.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler