İstanbul Üniversitesi'nde gerginlik

İstanbul Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi düzenlenen "İfade Özgürlüğü Konferansı"na bakanların da katılacağını öğrenen öğrenciler protesto gösterisi düzenledi.

İstanbul Üniversitesi'nde gerginlik
İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde düzenlenen "İfade Özgürlüğü Konferansı" öğrencilerin akınına uğradı. Öğrencilerin konferansa ilgi göstermelerinin nedeni konusundan çok katılımcılardı. Önceden duyurulan katılımcı listesinde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da vardı. İki bakan için İstanbul Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi'nin girişine kırmızı halı serildi.
[ ****](https://twitter.com/HaberMynet)
Ancak iki bakan da Ankara'daki programlarını gerekçe göstererek konferansa katılmadı. Polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında öğrenciler gruplar halinde Beyazıt Meydanı'nda toplandı. Konferansın yapılacağı kültür merkezine doğru yürüyüşe geçen protestocu grup, Ak Parti aleyhinde sloganlar attı.
Güvenlik görevlileri kültür merkezine girişte, kimlik kontrolü yapmak istedi. Bu sırada gerginlik yaşandı. Sayıları 200'ü bulan öğrenciler kapıya yüklenince güvenlik görevlilerinin kurduğu barikat yıkıldı. Koşarak içeri giren öğrenciler kırmızı halının üzerinden geçerek konferans salonuna girdi. Öğrenciler, salonda slogan atmayı sürdürdüğü için ifade özgürlüğü konferansı planlandığı saatte başlayamadı. (DHA)

[ ****](http://haber.mynet.com/)
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 75 yorum
BU VELETLERİN OKUMAYA NİYETİ YOK BUNLAR KANI BOZUK KOMNSİTLER,BUNLARIN KENDİNE FAYDASI OLMAMIŞ MİLLETE NERDEN OLACAK BUNLAR BİRER PİSLİK BUNLARIN TEMİZLENMESİ GEREK.
PKK TERÖRÜ BİTİNCE BUNLAR GİRECEK DEVREYE.....ISINMA HAREKETLERİ YAPIYOLAR ŞİMDİ...
seni gidi sahtaker müslaman her kes okuyup adam olamaz herkes okuyup dünya görüşüne sahip olamaz ama sen koyun olursun
senin gibi koyun olacaklarina, kominist olsunlar bin kere daha iyi....Hic olmazsa dusunme ve analiz yapma kabiliyetleri var..Senin gibi, her denileni kabul eden bir kafadan cok daha iyi...
sen insanmısın..
BAŞKALARININ İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE TAHAMMÜLÜ OLMAYAN BU ÖĞRENCİLERİN.İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNMALARI İLGİNÇ.
nerede ifade ozgurlugu var ?????? dunyada , hapiste olan en cok gazeteci turkiyede !!!
helal sana güzel bir yaklaşım...
HAKLISINIZ ÜNİVERSİTELER FAŞİST ZİHNİYETTEN KURTULUYOR O YÜZDEN AKP DEN NEFRET EDİYORSUNUZ SİZ İSTEDİĞİNİZ KADAR YIRTININ PİÇLER ENİNDE SONUNDA HAK GALİP GELECEK..
arkadaşım hasta mısın saf mısın nesin sen ya. Ağzını açanın suçlu diye hapse atıldığı bir dönemdeyiz. ne ifadesi ne özgürlüğü!!
senin bi zihnin bile yok işin tuhafı değil mi
kötü söz sahibine aittir demiş atalarımız.. şimdi benim atalarım dememiştir dersen de şaşırmam.....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler