İşte Gorilla Glass ekranı NBT

Akıllı telefon ve tabletlerin yan ısıra dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar ve Ultrabooklar için de ekran üreten Corning firması yeni Gorilla Glass ekranı NBT’yi duyurdu.

İşte Gorilla Glass ekranı NBT

Gorilla Glass NBT çizik, parmak izine ve darbeye karşı dirençli ekranları dizüstü bilgisayarlara getiriyor. Normal camlara göre daha sağlam, çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı modelleriyle ismini duyuran Corning’in Gorilla Glass ekranları birçok akıllı telefon ve tablette kullanılıyordu.

Gorilla Glass teknolojisini dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlara taşıyan NBT teknolojisiyle artık dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar ve Ultrabook modelleri de çizilmeye ve darbeye dayanıklı parmak izine daha hassas ekranlara kavuşacaklar.

Gorilla Glass NBT, ekrandaki çizikleri gösterme ve çiziklerin oluşmasının yanı sıra darbeye bağlı kırılmalara karşı normal ekranlara göre 10 kat daha dayanıklı. Corning firması yeni ekranların dizüstü bilgisayarlara ekstra bir maliyeti olmayacağını belirterek, sadece %1 veya %2 oranında fiyat artışına neden olacağını açıkladılar.

Ayrıca, parlamaya karşı kaplamalı ve bakterilere karşı güvenli ekranları üzerinde çalışan Corning, Gorilla Glass teknolojisini otomotiv sektörüne taşımayı planlıyor. Gorilla Glass NBT teknolojisini ise şimdiden kullanmaya başlanmış bile. Dell firması Gorilla Glass NBT teknolojisini kullanan ilk firma olacak. Piyasadaki diğer firmalarında NBT teknolojisini kullanması bekleniyor.

Nokia Lumia 1020 Önce Kamera

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler