Mynet Trend

Japon İşi filmi ne zaman ve nerede çekildi? İşte oyuncu kadrosu...

Türk sinemasının ünlü iki oyuncusunun başrolde oynadığı Japon İşi filmi, aynı zamanda oyuncu kadrosunda yer alan usta oyuncularla da dikkat çekiyor. Üzerinden yıllar geçse de izlenmeye ve güldürmeye devam eden Japon İş filminin çekildiği mekanlar da popülerliğini koruyor.

Japon İşi filmi ne zaman ve nerede çekildi? İşte oyuncu kadrosu...

Japon İşi filminde aşık olduğu kadının birebir aynısı bir robot ile karşı karşıya gelen garson Veysel’in yaşadığı ilginç ve bir o kadar da komik olaylar konu ediliyor. Çekilmesinin üzerinden yaklaşık 35 yıl geçen Japon İşi filmi, ilgiyle izlenen filmler arasında. İşte film hakkında merak edilen detaylar…

JAPON İŞİ FİLMİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Yönetmenliğini Kartal Tibet’in üstlendiği Japon İşi filmi 1987 yılında çekilmiş bir komedi filmidir.

JAPON İŞİ FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

İstanbul’da çekilen Japon İşi filminin çekimleri genel olarak Beşiktaş semtinde gerçekleştirilmiştir.

JAPON İŞİ FİLMİNİN KONUSU

Filmin başrolünde olan Kemal Sunal’ın canlandırdığı Veysel bir gazinoda garson olarak çalışmaktadır. Gazinonun solisti Başak Billurses'e (Fatma Girik) aşık lan Veysel, Başak'tan beklediği ilgiyi göremez. Onun bu haline acıyan Japon bir müşteri, Başak'ın birebir aynısı olan bir robot yollar. Veysel o günden sonra ismini 'Japon Başak' koyduğu robot ile birlikte yaşar. Başak’ın hapiste olan ve cezasının bitmesine kısa süre ünlü mafya babası Dilaverin (Sümer Tilmaç) evlenme teklifini kabul etmek istemez ve bu yüzden de yurt dışına kaçar. Başak'ı arayan gazinocular, Veysel'in Başak'ı kaçırdığı öğrenirler ve polis yardımıyla Veysel'in evine baskına giderler. Fakat, karşılarına çıkan 'Japon Başak'ı gerçek Başak sanıp onun kendi isteğiyle Veysel'in yanında olduğunu öğrenirler.
Başak'ın tekrar gazinoda sahneye çıkması için gazinonun sahibi Veysel ile yeni bir sözleşme yapmaya zorlar. Başak’ın yeniden sahneye çıktığını duyan Dilaver gazinoya gider ve Başak zannettiği robotu kaçırtmaya çalışır. 'Japon Başak' ise Dilaver'in adamlarına karşı çıkar ve onları bir güzel döver. Bu arada gerçek Başak kendi ismiyle başkasının sahneye çıktığı haberini alır ve Türkiye'ye geri gelir. Geldiğinde Veysel'in bu olaylarla ilişkisi olduğunu öğrenir ve işten attırır. Akşam Dilaver'in gazinoya geldiğini duyan Başak kendisine yardım etmesi için Veysel'in evine gelir ve 'Japon Başak'ı görür ve işin aslını öğrenir.

JAPON İŞİ FİLMİNİN OYUNCU KADROSU

Fatma Girik – Başak
Kemal Sunal - Veysel
Kartal Tibet – Kasetçi
Sümer Tilmaç - Deli Dilaver
Necdet Yakın – Osman
Reha Yurdakul – Tahir
Hakkı Kıvanç - Komiser

Asuman Arsan - Leman
Mitsuo Hamaya - Japon
Çetin Başaran - Dilaver'in Adamı
Cevdet Balıkçı - Dilaver'in Adamı
Mehmet Uğur - Dilaver'in Adamı
Dündar Aydınlı - Dilaver'in Adamı


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön