HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kahramanmaraş'ta nehre giren bir kişi boğuldu

Serinlemek için Ceyhan Nehri'ne giren bir kişi boğuldu, kurtarılan bir kişi de hastanede tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kılavuzlu Mahallesi yakınlarındaki Taşköprü'den nehre giren İsmail Demir (17), bir süre sonra suda çırpınmaya başladı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, yaklaşık 10 dakikalık çalışmanın ardından Demir'i kıyıya çıkardı.

İlk müdahalenin ardından 112 Acil Servis ekiplerince Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Demir, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Öte yandan Afganistan uyruklu olduğu öğrenilen Muhammed Ahmedi de (18), Hasancıklı köprüsü yakınlarında serinlemek için nehre girdi.

Bir süre sonra çırpınarak yardım isteyen Ahmedi'yi çevredeki bir kişi kurtarmaya çalıştı ancak boğulma tehlikesi geçirince bıraktı. İhbar üzerine olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, Ahmedi'yi kıyıya çıkardı.

Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Ahmedi, 112 Acil Servis ekiplerince Necip Fazıl Şehir Hastanesine kaldırıldı.

Bu arada, hastanede tedavi altına alınan yeğeninin boğulduğunu sanan dayı Zamir Hasani, jandarmanın "yeğenin yaşıyor" ifadesiyle sevincini askerlerle paylaştı.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler