HABER

'Kalacak yerim yok' diyerek işe başladı, 1 saat sonra yaptığı 'pes' dedirtti

Sakarya'nın Adapazarı ilçesindeki markete ‘Kalacak yerim yok’ diyerek, başvurusu yapan ve işe alınan kişi, yaklaşık 1 saat çalıştıktan sonra 1000 lira çalıp kaçtı. Market sahibi Efe Canberk Hız, "İyi niyetimize yenik düştük" dedi. Hırsızlık anı, güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Adapazarı'nın Pabuççular Mahallesi'ndeki markete dün gelerek, kalacak yeri olmadığını söyleyen kişi, işe ihtiyacı olduğunu belirtti. İsminin Ömer U. olduğunu belirten ve iş isteyen kişiye üzülen market sahibi Efe Canberk Hız, giriş evrakını hazırlamak için kimlik istedi. Kimliğinin yanında olmadığını ve 1 gün sonra getirebileceğini belirten kişi, hemen işe başladı. Bir süre temizlik yapan ve müşterilerle ilgilenen kişi, Efe Canberk Hız’ın toptancıya verilmek üzere ayırıp, kasanın yanına koyduğu 1000 lirayı fark etti.

POLİS, ÇALIŞMA BAŞLATTI

İş yerindeki yoğunluktan yararlanarak, parayı çalıp, cebine koyan kişi, kayıplara karıştı. Toptancıya vereceği parayı yerinde bulamayan iş yeri sahibi ise güvenlik kamerası kaydını izleyince durumu anlayıp, polise bildirdi. Polis, genci yakalamak için çalışma başlattı.

"TANIMADIĞINIZ İNSANLARIN SÖZLERİNE İTİBAR ETMEYİN"

Market sahibi Efe Canberk Hız, “İşe ihtiyacı olduğunu söyleyen birisi, birkaç gün art arda markete geldi. Ben de işe başlaması için onay verdim. Bu işten anlayacağını ve yapabileceğini düşündüğüm için işe kabul ettim. İşe başladığı gün yaklaşık 1 saat çalıştıktan sonra bizim yoğunluğumuzdan faydalanarak kasanın yanından 1000 TL parayı aldı. Ardından 1-2 dakika sonra buradan uzaklaştı. Ben de daha sonra paranın olmadığını fark ettim ve kamera kayıtlarından bakarak durumu tespit ettim. Başka insanların da böyle bir durumla karşılaşmaması ve bu davranışları sergileyen insanların toplumun içinde bulunmaması için şikayetçi oldum. Tanımadığınız insanların sözlerine itibar etmeyin. Tabi biz de anlayamadık. Daha dikkatli olunmalı. Biz iyi niyetimize yenik düştük” dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
Her zaman iyi niyetimize yenik düşmedik mi zaten. Suçumuz insan olmak... Karşımızdakini insan sanmak. 2014-2015 yıllarında Bursa Yıldırım ilçesi Karapınar Merkez Cami imamı tarafından mahalleli halkı ve mahalle esnafı dolandırıldı. Herkesin kapısına, acil ihtiyacım var malum imamım seninle paylaşabiliyorum diye yaklaşan neredeyse mahallenin 3-4 yıllık imamı, insanları 500-600 bin lira dolandırıp kaçtı. Diyanete dahi yapılan onlarca şikayet boş çıktı. Dolandırıcı imam birde ödüllendirilip kendi memleketine tayin verilmiş Diyanet tarafından. İmam böyle yaptıysa, cemaat ne yapmasın ki.
@umityilmaz22 Adamın yaptığını savunacak halim yok. Ancak, market de onu kaç liradan çalıştıracak idi? Bir de o var. Kaşı gözü için mi almış acaba? Hemen edebiyat parçalama moduna geçiyoruz ama çift yönlü düşünmek lazım. Bir adamı, sigorta bile yapmadan, normalin çok çok altında çalıştırmak mı iyilik oluyor? Tamam, ihsanda miktar belki olmaz ama yine de bu durumlar haksız rekabete sebep oluyor. Uzun lafın kısası, insanlar söylediği kadar iyi değil.
@yunusemreyucebas bir market bir çocuğa ne kadar para verebilir.eğer insansa 12 saat ve daha fazlası çalıştırmaz.!!
Böyleleri yüzünden insanın iyilik yapası kalmıyor artık
@yusuf_kral_1930 Belki bir şebeke ağına mensup... Sütten ağzı yanan kimselerin, paranoyakça yoğurttan acı çıkarmasından her zaman irrite ederim. O şimdi öyle çıktı diye, onun yaptığı amel ile başka biri ölçülmemeli. Her insan, kendinden sorumludur.
1 saat once ise baslamis birine is yerini birakmak ayri bi haber yalilabilir tabiki.Besle yetimi diye baslayan ozlu sozler bunlardan turuyor galiba.
@sinan_krkmz_1984 Çalıştığım hiçbir yerde beni dükkanda bile bırakmamışlardır. Hatta, daha fazla efor harcayıp kovulduğum yerleri bile hatırlarım. Tencere yuvarlanıp kapağını bulur genelde.
Geri Dön