HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel ile 23 Nisan resepsiyonunda bir araya geldi! "Önümüzdeki hafta görüşeceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görüşüp görüşmeyecekleri merakla bekleniyordu. Erdoğan ile Özel, TBMM’de düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda bir araya geldi. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmesine dair gelen soruya "Önümüzdeki hafta görüşeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında TBMM’de düzenlenen resepsiyonda bir araya geldi. Görüşmede bakanlar ile grup başkanvekilleri de hazır bulundu.

AA-20240423-34356897-34356893-TBMMDE_23_NISAN_RESEPSIYONU

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA GÖRÜŞECEĞİZ"

Yaklaşık 10 dakika süren sohbet sonrası Kurtulmuş ile salondan çıkan Erdoğan, basın mensuplarının sorusu üzerine "Özgür Özel'den görüşme talebi geldi. Önümüzdeki hafta görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

AA-20240423-34356897-34356892-TBMMDE_23_NISAN_RESEPSIYONU

ÖZEL'DEN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştireceği görüşmenin ardından tekrar bir araya gelip gelmeyeceklerine yönelik sorulan soruyu cevaplayan Özel, "Bu ikili ilişkiler, o toplantıya kimin nasıl geldiğine ve nasıl ayrıldığına, o toplantıdan ayrıldığında o toplantıyı verimli bulup bulmadığına bağlı. Bu iki taraflı bir şey. Siyasette her iki tarafta memnunsa, toplum bundan memnunsa ve toplumun, insanların yüzü gülüyorsa yüz güldürmek siyasetçilerin işi. Ama beyhude bir çabaysa o zaman tekrarlanmaz. Ben tekrarlanacağı ve sonuç alabileceğimiz bir görüşmeyi ümit ediyorum” diye konuştu.

AA-20240423-34356897-34356891-TBMMDE_23_NISAN_RESEPSIYONU

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştireceği görüşme öncesinde CHP’nin önceki genel başkanları ile görüşeceğini söyleyen Özgür Özel, "Bu her iki tarafında önem atfettiği bir çalışma ziyareti diyebiliriz. Her ikimizin de gündemleri var, o gündemleri takip edeceğiz görüşmede. Randevuyu talep ettikten sonra netleşirken, görüşmenin içeriğine, devlet geleneklerine uygun, siyasi kültürümüze uygun bir şekilde belki kısa bir ön müzakere yapar arkadaşlar, ardından görüşmeyi gerçekleştiririz. Benim görüşme gündemini buradan ilan etmem Cumhurbaşkanına açık mektup gibi olur” ifadelerine yer verdi.

İLK TEMAS RAMAZAN BAYRAMI'NDA OLMUŞTU

CHP lideri Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında ilk temas geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda yaşanmıştı. Özgür Özel, bayram dolayısıyla Erdoğan'ı telefonla arayarak görüşmüştü.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler