Kalça estetiği yaptırmak istiyorsanız bu ayrıntılara dikkat!

Kalça bölgesi psikolojik olarak bilinçaltında doğurganlık ile eşleştirilir. Bu nedenle poponun şekli ve dikliği kadınlar için son derece önemli. İnsan vücudunda belirli kavisler bulunur. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bora Özel, popo estetiği yaptırmak isteyenlerin aklındaki tüm soruları, püf noktalarıyla bizler için açıkladı.

Kalça estetiği yaptırmak istiyorsanız bu ayrıntılara dikkat!

Bel bölgesi içeri doğru kavislidir ve bu sayede popo dışarıya çıkık bir görünüme sahiptir. Ancak zaman içerisinde yer çekimi ve yaşlanmanın etkileri ile beraber bu bölgede sarkmalar meydana gelir. Bu nedenle poponun tekrar eski haline kavuşturmak için popo kaldırma estetiği gerçekleştirilir.

Ayrıca bel bölgesi ile oluşan kavisli görünümü elde edebilmek için bu işlemler genellikle sırt ve bel bölgesinden liposuction ile alınan yağ dokuları ile kombine bir şekilde gerçekleştirilir. Popo estetiği bunun dışında protezler ile de yapılabilir.

YAĞ ENJEKSİYONU İLE POPO ESTETİĞİ

Yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilen popo estetiğinde kullanılan yağlar hastanın vücudundan alındığı için doğal bir yöntemdir ve bu nedenle sık tercih edilir. Ancak bu bölgeye yerleştirilen yağ dokusunun önemli bir kısmı yaklaşık olarak 1,5 yıl içerisinde kaybolur.

Vücutta yeterli yağ dokusunun bulunması durumunda bu işlem bir kez daha tekrar edilir. Bu işlem genel anestezi ile yapılmaktadır ve yaklaşık olarak 1,5 saat sürer. Hastaların ameliyat sonrasında 2 hafta boyunca özel korse giymesi gerekir. Gündelik hayata dönüş ise ortalama 3 gün sürer. Estetik operasyon sonrasında aşırı kilo değişimi olmadığı takdirde ameliyatın kalıcı etkisi daha uzun süre olmaktadır.

6

SİLİKON POPO PROTEZİ

Vücuttan yağ alımının mümkün olmadığı ya da genel sağlık durumunun el vermediği durumlarda popo dikleştirme operasyonları silikon protezler ile gerçekleştirilir. Silikon ile yapılan popo dikleştirme ameliyatlarında silikon her iki yarının birleştiği yerden gerçekleştirilen cerrahi kesi ile yerleştirilir.

3

Silikon protezler popo kası altında oluşturulan ceplere konarak burada bir hacim oluşturulur. Popo estetiğinde kullanılan silikon protezler, meme estetiğinde kullanılan protezlerden daha sert yapıya sahiptir.

Bu nedenle hastaların uygulama sonrasında birkaç gün oturma ve kalkma hareketlerine dikkat edilmesi gerekir. Bu işlemde genel anestezi altında yaklaşık olarak 3 saatte gerçekleştirilir. Gündelik hayata dönüş ise 5 günü bulabilir.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Bora Özel

www.drboraozel.com
Facebook: @drboraozel
Instagram: @drboraozel
YouTube-Op. Dr. Bora Özel

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Türkiye de kadınlar kendine bakmıyor böylesi bakımlı güzel bulman zor :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler