KADIN

Kalıplar bir bir yıkılıyor: Kadınlara dayatılan güzellik kalıplarının dışına çıkan markadan taktir toplayan çalışma

Kalıplar bir bir yıkılıyor: Kadınlara dayatılan güzellik kalıplarının dışına çıkan markadan taktir toplayan çalışma

Düzenleme yoluyla fotoğraflara büyülü bir güzellik katmak çağımızın olmazsa olmazlarından addediliyor. Asos isimli mayo markası ise bu kalıbı tamamen yıktı!

Modelleri olduğu gibi gösterdiler

Dünyaca ünlü marka bu kararıyla moda sektöründe adeta bir devrim yarattı desek yeridir. Çekime katılan modeller günlük hayatlarında üstlerinde taşıdıkları çatlaklar ve lekelerle objektiflere poz verdi.

Asos bir ilk değil

Geçtiğimiz yıllarda da Aerie ve Modcloth gibi kadın giyim markaları bu uygulamayla gündeme gelmişti. Dayatılan güzellik algılarının kırılması tabii ki en çok kadınları mutlu ediyor.

Görsel hilelere sadece markalar başvurmuyor

Teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan bu fotoğraf hilelerine sadece markalar değil, pek çok ünlü manken de başvuruyor. Ünlü modeller Instagram hesaplarında paylaştıkları fotoğraflarda sık sık düzenlemeler yapıyor ve hayranlarının karşısına kusursuz çıkmaya özen gösteriyorlar. Kim bilir, dayatılan güzellik kalıpları yerle bir oldukça belki ünlü modeller de hayranlarının karşısına “oldukları gibi” çıkmaya cesaret edebilirler.

Sosyal medyada ilgi odağı oldu

Sürekli tek tipleştirilmekten sıkılan ve bundan şikayet eden kadınlar Asos’un yaptığı kampanyayı sosyal medyanın gündemine taşıdı. Milyonlarca kadın aldığı karardan ötürü markayı destekledi. Kampanya Twitter’da kendisine bir hayli yer buldu.

Kaynak

Kaynak

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.