HABER

Kar, Trakya'da etkisini gösterdi

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava Trakya'da, akşam saatlerinde etkisini artıran yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Kar, Trakya'da etkisini gösterdi

Kar yağışı İstanbul'da da etkili olmaya başladı. 2010 Kültür Başkenti İstanbul'da birçok bölgede elektrik sabah saatlerinden beri kesik. Elektrik olmadığı için İstanbulluların büyük bir kısmı soğukta oturuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yolları sürekli tuzlaması sebebiyle ana arterler açık.

TRAKYA'DA DURUM

Kar yağış nedeniyle beyazla kaplanan yollarda çok sayıda araç yolda kaldı.

Yoğun kar yağış ve tipi nedeniyle Vize-Saray,Tekirdağ Şarköy ve Saray-Çerkezköy yolları çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

[**

**](http://havadurumu.mynet.com/inhavadurumu.asp)

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/yasam/otobus-sarampole-yuvarlandi-1-bebek-oldu/491416 )

Kar yağışı Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde etkili oluyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 7 derece olduğu Edirne'de, öğle saatlerinde şiddetli poyrazla birlikte etkili olan tipi, akşam saatlerinde yoğun kar yağışına döndü.

Lapa lapa yağan kar nedeniyle kent tamemen beyaza bürünürken, çok sayıda araç yollarda kaldı. Sürücüler ise araçlarını bırakarak evlerinin yolunu tuttu. D-100 Karayolu'nda ise kayan 2 TIR nedeniyle yol bir süre kısmen trafiğe kapandı.

Polis ekiplerinin yardımlarının ardından TIR'lara zincir takıldı ve ulaşımdaki sorun ortadan kalktı.

Kar yağışı kent merkezinin yanı sıra Edirne'nin Keşan ve İpsala ilçelerinde de etkili oldu. Sabah saatlerinden bu yana aralıklarla devam eden kar yağışı sonrası ilçeler tamamen beyaza büründü.

Yolda kalan araçlar ise çevredekiler yardımı ile yollarına devam edebildi. Keşan - İstanbul yolunun Malkara mevkiinde, etkili olan kar yağışı nedeniyle TIR'ların zincirsiz geçişine izin verilmiyor.

Polis ve karayoları ekipleri, yolun trafiğe kapanmaması için aralıksız kar kürüme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Tekirdağ'da, akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı ve tipi, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Çok sayıda araç kar ve buzlanma nedeniyle yolda kaldı.

Yolda kalanların yardımına ise çevredekiler yetişti ve otomobiller insan gücü ile itilerek kurtarılmaya çalışıldı. Belediye ekipleri ise karla kaplanan yolların trafiğe kapanmaması için kar kürüme ve tuzlama çalışması yaptı. Şiddetli poyraz nedeniyle ise kopan elektrik telleri nedeniyle bazı mahallelerde kısa süreli elektrik kesintileri yaşandı.

Kar yağışı Tekirdağ’ın Çorlu, Çerkezköy, Malkara, Saray, Muratlı, Hayrabolu, Şarköy, ve Marmara Ereğlisi ilçelerinde etkili oluyor. Çerkezköy, Malkara ve Saray ilçelerinde bazı köylere ulaşımın kesildiği öğrenildi. İl Özel İdaresi’ne ait iş makinaları yolları ulaşıma açmak için çalışmaların sürdürüyor.

Kar yağışı nedeniyle Tekirdağ-Hayrabolu Karayolu, yaklaşık 2 saat süreyle trafiğe kapatıldı. Karayolları ekiplerinin çalışmaları ardından yol yeniden trafiğe açıldı. Kötü hava şartları nedeniyle boğazlardan geçmek isteyen çok sayıda gemi ve şilep geceyi geçirmek için Şarköy sahillerine sığındı.

VİZE-SARAY YOLU TİPİ NEDENİYLE KAPALI

Vize-Saray ile Tekirdağ-Şarköy ve Saray Çerkezköy ilçelerini birbirine bağlayan karayolu, etkili olan yoğun tipi nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Ayrıca Vize-Saray arasında Vize 'ye bağlı Çakıllı Beldesi'nde elektriklerin de kesik olduğu öğrenildi.

ÇANAKKALE - BURSA YOLU

Trafik kazaları nedeniyle bir süre trafiğe kapanan Çanakkale-Bursa Karayolu, kontrollü olarak araçların geçişine açıldı.

Çanakkale-Lapseki Karayolunda meydana gelen üç ayrı maddi hasarlı trafik kazasının ardından araçlar olay yerinden kaldırıldı.

Bir süre ulaşıma kapanan ve Çanakkale ile Bursa arasındaki bağlantının da sağlandığı yol, yeniden trafiğe açıldı. Yolda ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Trafik ekipleri, sürücüleri buzlanma dolayısıyla dikkatli olmaları konusunda uyarırken, zincirsiz araçların geçişine izin verilmiyor.

Geri Dön