KADIN

Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?

Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?

Kim Kardashian makyajı yapmanın püf noktaları...

Dolgun kirpikler, nude dudaklar ve bronz ten Kim Kardashian makyajının temel parçaları. Ünlü reality şov yıldızının makyajının nasıl yapıldığını Güzellik Uzmanı Ümit Gök'e sorduk. İşte adım adım Kim Kardashian makyajı yapımı...


Kim Kardashian makyajı yapmanın püf noktaları neler?

Kim Kardashian makyajına öncelikli olarak fondötenle başlanır. Bronz tonlar tercih eden Kardashian'ın makyajı için siz de bu tonları tercih edebilirsiniz. Ancak beyaz tenliyseniz yüzünüzde maske görüntüsü olmaması için cilt tonunuza uygun bir fondöten seçmelisiniz.

[Nasıl TV - Kim Kardashian makyajının püf noktaları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Kim-Kardashian-makyajinin-puf-noktalari-nelerdir)

Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?

Kim Kardashian makyajını yapmak için fondöten kullanımı ile uygulamamıza başlayabiliriz. Bütün yüzünüze eşit şekilde fondöteninizi dağıtabilirsiniz, fondöten sürdükten sonra göz altlarınızda morluk var ise göz altı aydınlatıcı uygulama yapabilirsiniz. Fondöten terlemenize sebep olacağı için üzerine pudra uygulaması yapabilir, makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Pudra uygulamasından sonra far uygulamasına geçeceğiz, farlar zemini bozmasından diye göz altınıza bolca pudra koyabilirsiniz. Kim Kardashian genelde altın sarısı tonlar kullandığı için far uygulamasını bu renkleri kullanarak başlıyoruz.
Kahverengi ton ile hafif bir gölgelendirme yapıyoruz. Gözünüzün kenar kısmına yumuşak şekilde kahverengi ile gölgelendirme yapabilİrsiniz. Kaşlarınız zayıfsa kaş kalemi ile de dolgunlaştırabilirsiniz.

Göz altı çalışmamızda ise kahverengi tonlar kullanacağız. Yine aynı şekilde gölgelendirme yapılan göz altına hafif bir hat yapacağız. Gözünüzün içine sürdüğünüz kalemi fırça ile dağıtırsanız da aynı görüntüyü elde edebilirsiniz. Dumanlı bir göz ifadesi için uygulamamızı kalın yaptık.
Uzun kirpikleri çok seven Kim Kardashian için takma kirpik uygulaması yapacağız. Alt kirpikleri ise bolca rimelleyeceğiz. Rimelin daha yoğun gözükmesi için bir kaç kat uygulama yapabilirsiniz.

[Nasıl TV - Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?](http://www.nasil.tv/Kim-Kardashian-makyaji-nasil-yapilir)

Kim Kardashian makyajında allık nasıl sürülür?

Kim Kardashian makyajında allık sürerken küçük bir uygulama yapacağız. Elmacık kemiklerinizin belirgin olması için, fırçanızı sıkın ve elmacık kemiği hattınıza bir gölgelendirme yapın. Sonrasında ise allığınızı yukarıya doğru sürebilirsiniz.

Kim Kardashian yüzünün diğer bölgelerine de bronz allık kullandığı için allık uygulamanızı tüm yüzünüze dağıtabilirsiniz.

[Nasıl TV - Kim Kardashian makyajında allık nasıl sürülür?](http://www.nasil.tv/Kim-Kardashian-makyajinda-allik-nasil-surulur)


Kim Kardashian makyajında ruj nasıl sürülür?

Kim Kardashian normalde soft renkleri veya bordolar tercih eder. Biz bugün mankenimizde soft renkleri tercih edeceğiz. Öncelikle dudak kalemi ile dudak çevremizden geçeceğiz. Koyu renk ruj kullanacak olanlar, koyu bir dudak kalemini de tercih edebilirler.
Ruj uygulamasında, yumuşak bir renk tercih ediyor ve fırça ile uyguluyoruz. Açık renkler dudağınızı her zaman dolgun gösterecek, koyu renkler ise olduğundan biraz daha ince gösterecektir.

[Nasıl TV - Kim Kardashian makyajında ruj nasıl sürülür?](http://www.nasil.tv/Kim-Kardashian-makyajinda-ruj-nasil-surulur)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön