HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kimse ne olduğunu anlayamadı! Küçükçekmece'de 24 yıllık binanın kolonu patladı

Küçükçekmece’de meydana gelen olayda orta kolonu patlayan 24 yıllık bina tahliye edildi. O sırada çalışan tekstil işçileri büyük korku yaşarken, belediye ekipleri binayı mühürledi. Konu ile ilgili konuşan bina yöneticisi Yusuf Korkmaz, “Ben işteydim binada bir çökme olduğunu söylediler. Ağır bir ses gelmiş. 4 saattir ne gelen var ne giden var. 153’ü de aradım, bakanlığı aradım, onlar da belediyeye yönlendirdiler. Boşalttık, kimse yok binada'' ifadelerini kullandı.

Kimse ne olduğunu anlayamadı! Küçükçekmece'de 24 yıllık binanın kolonu patladı

Olay, saat 11.00 sıralarında İstanbul Küçükçekmece Gültepe Mahallesindeki 6 katlı bir binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 1998 yılında faaliyete geçen 6 katlı binanın bodrum katındaki orta kolonu çatladı. Betonların döküldüğünü gören ve o sırada tekstil atölyesinde çalışan işçiler büyük bir panik yaşadı. Korku yaşayan tekstil çalışanları ise hemen malzemeleri çıkararak iş yerini boşalttı. Vatandaşlar belediyeye haber verdikten sonra binayı tahliye etti. Ardından gelen Küçükçekmece Zabıta ekipleri yaptıkları kontrolün ardından, binayı mühürledi.

Screenshot_8

''4 SAATTİR NE GELEN VAR NE GİDEN VAR''

Konu ile ilgili konuşan bina yöneticisi Yusuf Korkmaz, “Ben işteydim binada bir çökme olduğunu söylediler. Ağır bir ses gelmiş. İlk önce tekstil atölyesinde çalışan arkadaşların hepsi dışarı çıkmış, sonra bina sakinleri dışarı çıkmış. 4 saattir ne gelen var ne giden var. 153’ü de aradım, bakanlığı aradım, onlar da belediyeye yönlendirdiler. Boşalttık, kimse yok binada, 1998’de kullanılmaya başlamış bir bina” dedi.

Screenshot_9

''BİR ANDA KOLON PATLADI''

Tekstil atölyesinin sahibi Emrah Akçakaya da, “O sırada içerdeydik, bir anda kolon patladı, beton attı, olduğu gibi dışarı çıktık. Korktuk, hemen tahliye ettik, dükkanı boşalttık. İçerde 20 kişi vardı” diye anlattı.

Screenshot_10

Screenshot_11

(İHA)

Express


En Çok Aranan Haberler