Kırışıklıklar ameliyat olmadan nasıl gider? 5 farklı yöntem ile gençleşiyoruz

Kuruyan ve matlaşan bir cilt, yüzde ve boyunda meydana gelen kırışıklar… Hacmini yitirerek incelen ve üzerinde çizgilenmeler oluşan dudaklar… Aşağıya doğru düşmüş kaşlar… Dolgunluğunu kaybetmeye başlayan yanaklar… Yanakların sarkması nedeniyle kare haline dönüşen bir yüz… Bu tablo özellikle 40 yaş sonrasındaki hemen her kadınının ortak sorununu oluşturuyor. Peki bu belirtilerin ameliyatsız geçebileceğini söylesek.

Kırışıklıklar ameliyat olmadan nasıl gider? 5 farklı yöntem ile gençleşiyoruz

Teknoloji ilerledikçe güzellik sektörü gelişmeye başlıyor. Artık günümüzde birçok rahatsızlık ameliyat bile olmadan geçebiliyor. Ğstelik genellikle sadece 30 -60 dakikada tamamlanan ve günlük yaşantınızdan kopmanıza yol açmayan basit yöntemlerle yapılıyor.

5 farklı yöntem ile gençlik geri geliyor

Dolgu
iStock-512691663
Su tutma ve dolgunluk oluşturma özelliği olan maddelerden yapılan dolgular içeriklerine göre belli bir sürede etki gösteriyorlar ve sonrasında tamamen vücuttan atılıyorlar. Şakak ve alındaki çökmelere, burun-dudak sınırlarındaki yağ kaybına bağlı eksikliklere, dudak ve gözaltındaki dokusal eksikliklerin yerine konmasında yararlı oluyorlar. Bu yöntemle dudakların hacmi artırılıyor, konturu yeniden belirleniyor ve nemlenmesi sağlanıyor. Gözaltındaki doku eksikliklerine bağlı oluk şeklindeki boşluklar doluyor. Şakakta ve alın ortasındaki çökmeler oval bir dolgunluğa kavuşuyor. Bu yöntem 5-7 yıl daha genç görünmenizi sağlayabiliyor. Etkisi 4 ay ile 24 ay arasında devam ediyor.

Botoks
iStock-598561666
Acıbadem Bakırköy Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Dr. Abdullah Etöz sonuçları neredeyse anında görülen ve oldukça doğal bir görünüm sunan pratik estetik uygulamalarının tercih edildiğinin altını çiziyor, Botoks da bu yöntemler için en çok yapılan işlemlerden biri. Botoks, kaslarda geçici olarak kasılmayı engelliyor. Göz kenarı çizgilerinde (kaz ayakları), mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan alın çizgilerinde, kaş çatma çizgileri ve dudak üzerindeki çizgilerin düzeltilmesinde büyük fayda sağlıyor. Burun kenarlarındaki ince katlanmalar ile boyun bantlarında da etkili oluyor. Bunların yanı sıra düşen kaşlar da botoksla kaldırılabiliyor, istenmeyen mimikler durdurulabiliyor ve çene asimetrileri düzeltilebiliyor.
3-7 yıl arasında gençlik sağlayabiliyor. Etkisi 3. gün başlıyor 7-10 günde tam olarak görülüyor. Yapılan doz ve kişisel faktörlere etkisi minimum 4, maksimum 6 ay sürüyor.

Somon DNA’SI
Hazır preparat olarak sunulan Somon DNA’sı gibi aminoasit içeren ürünler, vücutta üretilmeyen ancak dışardan alınması gerek aminoasitleri yoğun bir şekilde cilde vererek derideki kollajen senteziyle yenilenmeyi hızlandırıyor. Estetik Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Dr. Abdullah Etöz bu tür yöntemlerin güneş lekelerinin azalması, ciltteki gözeneklerin küçültülmesi, cildin pembeleşmesi ve daha berrak hale gelmesinde etkili olduğunu belirtiyor. 3-8 yıl daha genç görünmek mümkün olabiliyor.

Yağdan kök hücre
iStock-494149805
Yağdan elde edilen kök hücre uygulaması kişinin kendi yağını enjektörle çekerek, alınan yağdan laboratuvar ortamında hazırlanan bir yöntem. Amaç kök hücreyle ciltte kollajen sentezi ile yenilenmeyi hızlandırmak. Bu yöntemle gözaltları, alın, yanaklar ile burun bölgelerinde dolgunluk elde ediliyor. Bu sayede yüz çok daha genç ve dinlenmiş bir görünüme kavuşuyor. Bu işlem 3-8 yıl daha genç görünmeyi vaat ediyor.

Göz kapağı estetiği
İlerleyen yaşla birlikte özellikle üst göz kapağındaki sarkma ve kırışıklar çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Örneğin makyaj yaparken güçlük çekiliyor, görme alanı azalıyor, göz rengi daha koyu görünüyor ve alında kırışıklık oluşuyor. Ayrıca yüzde aşırı yorgun ifade oluşuyor. Göz kapağı estetiği görme alanını genişletiyor, daha dinç görülmeyi sağlıyor, sarkma miktarına göre alındaki kırışıklıkları gideriyor veya hafifletiyor. Buişlem 5-7 yıl daha genç görünmenize imkan sağlıyor ve etkisi 7-10 yıl kadar sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler