Kulağınızın üzerindeki o delik ne acaba?

Eğer aile veya arkadaş arasında hiç dikkatinizi çektiyse bazı kişilerin kulaklarının üzerinde bir delik vardır. Nedenini hiç merak ettiyseniz cevabı aslında çok enteresan.

Kulağınızın üzerindeki o delik ne acaba?

Eğer şimdiye kadar hiç farkına varmadıysanız bir daha ki sefere dikkat etmeye çalışın. Her kıtada ki sıklık oranı değişse de mutlaka bir tanesine rastlayacaksınızdır.

Mesela Amerika kıtasında sadece %1 kadar görülse de, Asya’da bu rakam %5-9’a kadar çıkıyor. Afrika’daysa %10 kadar yaygın. 

kulak

Bazı biliminsanlarına göre bu delikler evrimsel tarihimizin bir kalıntısı. Bildiğimiz gibi bazı biliminsanlarına göre biz aslında balıklarda evrimleştik ve bu delikler solungaçların bir kalıntısı olabilir. 

kulak

Preoriküler sinus olarak bilinen bu minik deliğin nadir sahiplerinden biriyseniz panik olmaya gerek yok. Bu bölgede enfeksiyon kapma riski çok düşük ama yine de preoriküler sinüse hiç bir şekilde küpe gibi şeyler takmamak lazım.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Vayyy vay vay "Maymundan geldiğiniz"teorisi tutmadı , şimdi "Balık soyundanmı" geldiniz.
@isa_ucar_1963 siz topraktan, çamurdan, ortaya zart diye insan olarak çıkan ademin kaburga kemiğinden fırlayan kadının çocuklarının birbiriyle çiftleşmesinden türediğinize inanan salaklar olarak bilim, araştırma, teori nedir anlayamazsınız yavrum.Boşa kafanızı yormayın.İsa da zaten anasının karnında kendiliğinden oldu.Yerler gökler 7-8 günde "ol" deyince oldu.Dünya da öküzün (yani sizin) boynuzları üstünde duruyor.Geçmiş olsun sizlere.
Evrim teorisi adı üzerinde henüz "teori". "Kanun" değil. Yukarıda da "bazı bilim adamlarına göre" diye belirtmiş. Dalga geçmek kolay. Anlamaya çalışmak zor. Bilim üreten ülkelerin hepsinde okullarda evrim teorisi öğretiliyor. Bizim müfredatımızda yok. Onun için onlar üretir biz satın alırız. Anca topraklarımızı satarız. Bir de zeki insanlarımızı beyin göçü olarak kaptırırız. Sana kolay gelsin....
ne balığı baaaa yok yok zürafadan allah allah
@vuodu Bir kaç kitap veya makale okumanı rica edebilir miyim? Ayet ve surelerden başka olarak.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler