Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Küresel çapta ilk vaka! Taylandlı adamın hapşırığını tutmak isterken nefes borusu yırtıldı... Tıp dünyasını şaşkına çevirdi

  Tuhaf bir tıbbi vakada, Taylandlı bir adam bir şekilde hapşırmayı bastırarak nefes borusunu yırtmayı başardı. Dünyada türünün ilk örneği olduğu bildirilen olay, Srinakharinwirot Üniversitesi'nde adli tıp uzmanı Dr. Veerachai Jarusachaisri tarafından ortaya çıkarıldı.

  MYNET-DIŞ HABERLER Taylandlı ismi açıklanmayan bir hasta araba kullanırken hapşırma ihtiyacı duydu. Bunun olmasına izin vermek yerine burnunu sıkıştırıp ağzını kapatarak hapşırığı bastırdı. Bu eylem, üst solunum yollarında hapşırma sırasında oluşan normal basıncın 20 katı kadar bir basınç oluşmasına neden oldu. Basınçla birlikte adamın nefes borusunun yırtıldığı belirtildi.

  ŞİDDETLİ BAŞ VE BOYUN AĞRISIYLA BAŞVURDU

  Şiddetli boyun ağrısı ve boynunun her iki yanında şişlik şikayetiyle acil servise başvuran şahsın, nefes alma, yutkunma ve konuşma ile ilgili herhangi bir sorununun olmadığı öğrenildi. Bilgisayarlı tomografi (BT) taramasında, hapşırık sırasında basıncın hızla artması nedeniyle nefes borusunda 2x2 milimetrelik bir yırtılma olduğu ortaya çıktı.

  İKİ GÜN BOYUNCA İZLENDİ

  Doktorlar adamın ameliyata gerek duymadığı sonucuna vardı. Bunun yerine oksijen seviyelerinin ve diğer hayati belirtilerinin stabil kalmasını sağlamak için iki gün boyunca izlendi. Daha sonra ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçla hastaneden taburcu edildi. İki hafta boyunca yoğun fiziksel aktiviteden kaçınması önerildi. Sanook'un bildirdiğine göre, beş hafta sonraki bir takip raporu, CT taramasında da ortaya çıktığı gibi, yaranın iyileştiğini gösterdi.


  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler