HABER

Kuyruğun sonu görünmüyor! Hafta sonu akın ettiler

Kuyruğun sonu görünmüyor! Hafta sonu akın ettiler

Hafta sonu tatili nedeniyle Uludağ'a akın eden tatilciler, dağ yolundaki yoğun kar nedeniyle teleferiğe akın etti. 20 dakikalık dağ yolculuğunu modern kabinlerde dağ manzarası izleyerek geçirmek isteyen yüzlerce kişi, teleferik önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.

Kış turizminin gözde tatil merkezlerinden biri olan Uludağ sezona hızlı başladı. Son 3 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı Uludağ hafta sonu tatilcilerin akınına uğradı. Karın tadını çıkarmak ve kayak yapmak isteyen vatandaşlar teleferiğe akın etti.

Son iki gündür yaşanan şiddetli fırtına ve tipi yüzünden dağ yolunun kapanmasından endişe eden tatilciler araçlarını şehir merkezindeki otoparklara bırakıp dağa teleferik ile çıkmayı tercih edince gidiş ve gelişlerde yoğunluk yaşandı. Metrelerce kuyruğun oluştuğu teleferik istasyonlarında tatilcilerin dışarıya taştığı görüldü.

"BİN KİŞİ OLSA BİLE YİNE GİDERİZ"

Kuyrukta bekleyen vatandaşlar, "Yaklaşık 20 dakikadır sıradayız. Hafta sonu yoğunluğu var. Hafta içi de gelemiyoruz ama bu güzelliğe değer. 15 tatilde daha güzel oluyor bin kişi olsa bile yine gideriz" dedi.

Bursa Teleferik İşletme Müdürü Erdal Ey ise, "Tesisimiz dünyanın en uzun tek halatlı teleferiğidir. Uludağ'da karın yağması ile birlikte, şu anda Uludağ'da 70 santimetre kar var. Teferrüç'ten Uludağ'a çıkmak sadece 22 dakika, fiyatlarımız da çok uygun. Ulaşımımızda bu yüzden bu kadar yoğunluk var" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
bana 5 dk mesafede ama en son 10 15 sene once gittim. neyine akin ediyorlar anlamadim. paranizla rezil oluyorsunuz saatlerce kuyruk sirasinda.
keyif o sen anlayamazsin :)
@exellance_1986 bundan daha kral yorum olamazdı. vallahi en güzelini dedin bilader.
bu ülkede fakirlik olduğuna inanmıyorum
Zengin ülkemiyiz yoksa ben mi farklı ülkede yaşıyorum anlamadım gitti. ucuz dediği telefirikle çıkış bir kişi 35-40 lira. Fiyatlara tepki göstereceğimize düştüğümüz durumlara bak.
Geri Dön