Liposuction hakkında tüm merak ettikleriniz...

Diyet ve egzersiz ile verilemeyen inatçı yağların bir vakum yardımıyla küçük bir delikten uzaklaştırılması işlemine liposuction denir ve çok uzun yıllardan beri tüm dünyada kullanılan bir yöntemdir.

Liposuction hakkında tüm merak ettikleriniz...

Liposuction Amerika kıtasında en çok yaptırılan estetik işlemlerin başında geliyor. Peki nedir bu liposuctionın hikmeti?

Nasıl Çalışır?

iStock-516240042

Öncelikle uzaklaştırmak istediğimiz yağ dokusuna özel bir sıvı vermekteyiz. Daha sonra, prob dediğimiz ince bir metal çubuk, küçük bir delikten yağ dokusunun içine yerleştirilir ve yağ dokusuna özel ultrasound dalgası probun ucundan dokuya verilir. Bu ultrasonik dalga ile yağ hücreleri onları tutan liflerden ve yuvalarından serbestleşir ve daha önce enjekte ettiğimiz solusyona karışarak çekmeye uygun hale gelir. Vakum aleti ve kanül yardımı ile dışarı alınır.

Neden Ultrasonik Liposuction ?

Her dokunun ultrasonik rezonansı farklıdır. Bu özellikten faydalanarak geliştirilen bu yeni teknikte, yağ dokusu ,etrafını çevreleyen bağ dokudan kolaylıkla serbestleşir. Bu sayede daha pürüzsüz bir cilt yüzeyi ve daha iyi sıkılaşan bir cilt elde edilebilir. Çevre dokunun daha az hasar görmesi ise daha hızlı bir iyileşme süreci anlamına gelir.

Vücut Şekillendirme ve Hi-Def Nedir?

Tüm liposuction çeşitlerinde olduğu gibi, ultrasonik liposuctionda da bir kilo verme yöntemi değildir. Ama bölgesel yağlanmaları uzaklaştırmada mükemmel bir seçenektir. Yağları uzaklaştırma işlemi sırasında, karın kası, omuz kası gibi vücudunuzda belirginleşmesini istediğiniz kaslarınızın etrafında şekillendirme yapılabilir. Kasların sınırlarındaki yağlar uzaklaştırılır ve kas gölgeleri belirgin hale gelir. Böylece üç boyutlu bir şekillenme elde edilir. Böylece daha atletik bir görüntüye de kavuşmuş olursunuz. Uzun vadede aksatmadan egzersiz programı da sürdürürseniz sonuç kalıcı olacaktır.

Ultrasonik Liposuction Ağrılı Bir İşlem Midir?

iStock-543217522

Liposuctiondan sonra en korkulan şeylerden biri ağrı idi. Ultrasonik liposuction ile yağ dokusuna spesifik çalışılıp, diğer bağ doku elemanlarına çok az zarar verildiği için ağrı da daha az olacaktır. Kanama ve morluk da yine bu yöntemle daha az olur ki bu da ağrının daha az olmasında bir etkendir.

İyileşme Süreci Nasıldır?

Ultrasonik liposuction işlemi sonrasındaki iyileşme süreci, işlem yapılan bölge sayısıyla yakından ilişkilidir. Karın, bel, sırt, kollar, kalça, bacak, gıdı, erkekler için meme gibi geniş bir alanda çalışılabilir. Hemen ertesi gün iş yaşantısına dönebileceğiniz gibi, 1 hafta kadar dinlenmeniz de gerekebilir. Operasyon sonrası 1-1,5 ay kadar süren bir korse kullanma süreciniz olacaktır ancak kıyafet seçiminize çok fazla etkisi olmaz.

Kimler İçin Uygundur?

Vücut kitle indexi tercihen 30'un altında , ciddi bir hastalığı ve ameliyat için engel oluşturacak bir durumu olmayanlar için uygun bir yöntemdir ancak mutlaka ayrıntılı bir muayene ile değerlendirilmelidir.

Op. Dr. Esra Bilgen
info@esrabilgen.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler