HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Meğer fotoğrafı varmış

Cezaevinde hayatını kaybeden Kaşif Kozinoğlu'nun 2001 yılında çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı.

Meğer fotoğrafı varmış

Mart ayında Oda TV soruşturması kapsamında tutuklanana kadar sadece iki vesikalık fotoğrafı bulunan ve bu nedenle 'sır adam' olarak nitelenen MİT Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu'nun 2001 yılında çekilen bir fotoğrafı ortaya çıktı.

Hürriyet'in haberine göre, Kaşif Kozinoğlu’nun, Afganistan’da görev yaptığı 2001 yılında dönemin Dışişleri Bakanı İsmail Cem’le birlikte fotoğrafı çıktı. Cem’i, 17 Aralık 2001’de Mezar-ı Şerif şehrine götüren özel harekat ekibinde görev yapan Kozinoğlu, kentte “Türk General” diye tanınıyordu.

Fotoğrafta, o dönem Kuzey Afganistan’da Genelkurmay Başkanı konumundaki General Raşit Dostum da, İsmail Cem’i karşılarken görülüyor.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Odatv davası kapsamında yargılanırken cezaevinde rahatsızlanarak yaşamını yitiren eski MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu toprağa verildi. Cenaze törenine MİT ve Silviri’den çelenk geldi.

Kozinoğlu için öğle vakti Üsküdar'daki Selimiye Camisi'nde askeri tören düzenlendi.

Tören öncesi Kozinoğlu'nun eşi Yeşim, oğlu Özel, annesi Belgin Kozinoğlu ile kız kardeşi Figen Bıçakçıoğlu, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

Anne Belgin Kozinoğlu, oğlunun Türk Bayrağı'na sarılı tabutunun başına giderek, ''Kahraman oğlum, güle güle git. Türkiye'nin kahramanı benim oğlum. Gül kokulu oğlum, nasıl ayrılacağım senden? Güle güle git kahraman oğlum'' dedi.

MİT VE SİLİVRİ’DEN ÇELENK

Cenaze törenine, Kozinoğlu'nun aile yakınlarının yanı sıra, eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, ''Balyoz Planı Davası''nın tutuklu sanığı eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın eşi Nilgün Doğan, oyuncu Perran Kutman ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu arada, cenaze törenine MİT Müsteşarlığı ile ikinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan da çelenk gönderdi.
TÜRK BAYRAĞINA SARILDI

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Kozinoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu, merasim mangasınca bir süre omuzlarda taşındıktan sonra cenaze arabasına konuldu.

Daha sonra Kozinoğlu'nun cenazesi götürüldüğü Ümraniye Hekimbaşı'ndaki Kocatepe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler