HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı! Bugün ve yarın etkili olacak

Son dakika haberi: Meteoroloji'nin son hava durumu tahminlerine göre yurdun iç kesimlerinde bugün ve yarın kuvvetli yağış etkili olacak. Yağışların Kırşehir, Aksaray, Yozgat, Konya, Ankara, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji ayrıca, Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş için kuvvetli, Adana için ise çok kuvvetli yağış uyarısında da bulundu. İzmir, Manisa, Çanakkale ve Balıkesir için de kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı geldi. İşte detaylar...

SON DAKİKA | Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı! Bugün ve yarın etkili olacak

Son dakika haberine göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün ve yarın yurdun iç kesimleri için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu.

Genel Müdürlüğün açıklamasına göre, bugün ve yarın havanın soğumasıyla yağışlar, karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde yer yer kuvvetli kar şeklinde olacak.

Yağışların Kırşehir, Aksaray, Yozgat, Konya'nın kuzey ve batısı, Ankara'nın güneyi ile Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yükseklerde buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

01

DOĞU AKDENİZ İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ayrıca, Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş için kuvvetli, Adana için ise çok kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Genel Müdürlüğün açıklamasına göre, akşam saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'de başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak, yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini artıracak.

02

Yağışların, Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ta kuvvetli, Adana'da ise çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Bölgedeki yağışların, yüksek kesimlerde (1600 metre üzeri) yer yer yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

03

4 İL İÇİN KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın İzmir, Manisa, Çanakkale ve Balıkesir için de kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.

Genel Müdürlüğün açıklamasına göre, yarın 4 ilde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtınanın etkili olması bekleniyor.

Salı sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen fırtınayla ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN 'SEL' VE 'SU BASKINI' UYARISI

Ankara Valiliği, bugün ve yarın beklenen sağanak ve kar yağışları nedeniyle, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son alınan verilere göre; bugün ve yarın ilimizin güney kesimlerinde kuvvetli sağanak yağış, yarın havanın soğumasıyla karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde yer yer kuvvetli kar yağışı, yükseklerde buzlanma ve don beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

BAZI FERİBOT SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki Bozcaada ilçesine yarın yapılması planlanan bazı feribot seferleri, olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş’den yapılan açıklamada, Bozcaada ilçesine yarın yapılması planlanan bazı feribot seferlerinin olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.

Buna göre, Bozcaada’dan Geyikli’ye saat 07.00’de, Geyikli’den Bozcaada’ya ise saat 08.00’de sefer yapılacak. Bozcaada’dan Geyikli’ye saat 10.00 ve 14.00, Geyikli’den Bozcaada’ya saat 11.00 ve 15.00 seferleri ise fırtına nedeniyle iptal edildi. Bozcaada’dan saat 18.00, Geyikli’den ise saat 19.00 seferlerinin durumunun ise gün içerisinde netlik kazanacağı belirtildi.

AA-DHA-İHA

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler