HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

MHRS hastane randevu alma ve randevu değiştirmek için yapılacaklar

Vatandaşların hastanelerde sıra bekleme derdi MHRS hastane randevu sistemi ile son buluyor. MHRS randevu sisteminden faydalanan vatandaşlar artık internetten ya da telefondan randevu alıyor.

MHRS hastane randevu alma ve randevu değiştirmek için yapılacaklar

Çalışan ve işinde gücünde olan vatandaşlar için gerçekleştirilen teknolojik aletler ve beraberinde getirmiş olduğu sistemler hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırmış ve de basitleştirmiştir. Artık o uzun uzun süren işlemlerimizi pratik bir şekilde yapabilme imkânına sahip oluruz. Çünkü işten eve gelince ne yazık ki bazı işlemlerimizi yapabilmek için vaktimiz kalmaz. Mesai saatlerinin dışında da özel kurumlar hariç devlet kurumları hizmet vermemektedir. Bu nedenle devlete bağlı bir işimiz düştüğünde işimizden izin almamız gerekir. Aksi takdir bu işlemimizi yapmak mümkün değildir. Sizlerin de bildiği gibi bu işlemler daha uzun vaktimizi alır. Çünkü devlet kurumlarında her türlü insan hizmet almak için gelmiştir. Bunun yanında vatandaşlar tarafından oluşturulan kalabalık çalışan personeller ile daha da çekilmez bir hal alır.

[

****](https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/)

Sizler de bu kalabalıktan kurtulmak kendinizi daha iyi bir köşeye çekmek isterseniz bu işlemleri yapmak için başka yöntemlere yönelmeniz gerekir. Ancak bu bahsedilen yöntemlerin gerçekleştirilebilmesi için de ihtiyacımız olan tek şey internettir. Gerçekleştirilen teknolojik aletler ve hızlanan büyük bir şekilde yol kat edilen işlemlerden biri olan internet sistemi ile artık gözünüzde büyüyen işlemleri daha hızlı bir şekilde yapabilme imkânı bulursunuz. Halkımızın en çok geldiği ve sıkça kurumlar genel olarak sağlık kurumlarıdır. Sağlık kurumlarında oluşan kalabalık hem doktorları hem hemşireleri hem de hastanelerde çalışan personelleri etkiler. Bu nedenle vatandaşlar olarak bizler bu gerçekleştirilen teknoloji dünyasına adım atmamız gerekir. Çünkü bu sayede hem işlemlerimizi daha kısa bir şekilde yapabilir hem de gelişmelerden daha kolay bir şekilde yararlanabiliriz.

Ülkemizde gerçekleştirilen gelişmelerin başında yer alan devlet kurumlarından biri olan Sağlık Bakanlığı hizmetlerini çeşitli olarak bazı internet siteleri üzerinden vermektedir. Hastalandığımızda hastanelere gelerek muayene randevusu alıp saatlerce sıra beklememiz gerekebilir. Yorgun halsiz hasta halimizle bu kurumlarda vakit geçirmekte bir hayli zordur. Bu nedenle vatandaşlar olarak bizler bu işlemin diğer farklı yollarını tercih etmek isteriz. İşte tam da bu nedenle Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bir uygulama olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi bu alan için kurulan bir sistemdir. İnternete bağlandığınız takdirde sizler kolay ve de pratik bir şekilde muayene randevunuzu evde oturduğunuz yerden alabilirsiniz. Muayene olacağınız doktoru, hastaneyi, polikliniği bu MHRS sisteminden seçerek tek bir tuşla bile işleminizi halledebilirsiniz. Dilerseniz bu sisteme üye olabilir ya da e-Devlet sistemi ile girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kendi belirlediğiniz üyelik koşulları ile sağlamış olduğunuz şifre ve isminiz ile sizler bu sisteme kolayca giriş yapabilirsiniz. Ya da postanelerden alacak olduğunuz e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numaranız ile bu sistemden kolayca yararlanabilirsiniz. Oturduğunuz yerden ister cep telefonunuz ile isterseniz de bilgisayarınız ile internete erişim sağladığınız her türlü ortamdan bu sisteme giriş yapabilir randevunuzu alabilirsiniz.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler