HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Midesinde kokainle yakalandı

VİYANA (İHA) - Viyana narkotik polis ekiplerinin düzenlediği bir operasyonda, 1 kilo kokaini "kapsülünü yutarak" Avusturya'ya sokan kurye yakalandı. Narkotik polis yetkilileri, operasyon sırasında 3 uyuşturucu tacirini yakaladıklarını, şahısların evlerinde yapılan aramada 250 bin euro değerinde kokain ile bin euro kadar nakit para ele geçirdiklerini bildirdi.

İsimleri ve milliyetleri açıklanmayan 2 uyuşturucu tacirini izlemeye alan narkotik polis ekipleri, şahısları "Rudolfsheim-Fünfhaus Mahallesi'nde" alıcı ile buluşmaları sırasında yakaladı. Polis, uyuşturucu tacirlerinin röntgenle yapılan muayenesinde birinin midesinden kapsüller içinde 250 gram kokain çıkarıldığını açıkladı.

Polis basın bürosu yetkilileri, ismi ve milliyeti açıklanmayan uyuşturucu kuryesinin, kokaini İsviçre'den Avusturya'ya getirdiğini saptadıklarını söyledi.

Viyana Kriminal Dairesi yetkilisi Wolfgang Preiszler ise, "yutucu kuryenin bugüne kadar toplam 1 kilo kokaini Viyana'ya soktuğunu saptadıklarını" duyurdu.

Bu tür uyuşturucu taşımacılığının çok riskli olduğunu belirten Preiszler, bir tek kapsülün patlamasının bile kuryenin ölümüne neden olabileceğini kaydetti.

Express


En Çok Aranan Haberler