Mısır'da kanlı cezaevi isyanı: 38 ölü

Mısır’daki bir hapishanede isyan çıktı, 38 Müslüman Kardeşler taraftarı öldü.

Mısır'da kanlı cezaevi isyanı: 38 ölü

Mısır’daki bir hapishanede isyan çıktı, 38 Müslüman Kardeşler taraftarı öldü.

İsmi açıklanmayan bir yetkili Kahire'deki bir cezaevinde çıkan isyanda tutukluların kaçmaya çalıştıkları ve bir gardiyanı rehin aldıkları, polisin göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahalede bulunduğu iddia etti.

Başka bir kaynak ise Müslüman Kardeşler mensuplarının cezaevine götürülürken polis aracının arkasında boğulduklarını öne sürdü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
allahım sen tüm Müslümanlara yardım et, ve hepsine akıl ver, bizleri doğru yoldan şaşırtma... dış güçlerin oyunlarına getirtme bizi.
Hükümetleri halk seçer, halk iktidardan uzaklaştırır. Halkın oyu ile iktidara gelenler halk için çalışırlarsa halk onlara ikidarda kalmaları için vize verir, tıpkı % 37 ile gelen AKP 'nin üçüncü dönem sonunda % 50 ile iktidara devam etmesi gibi. Ama halkın oyu ile iktidara gelenler halk için çalışmaz iseler halk onlara verdiği yetkiyi onlardan alır, başkasına verir. Tıpkı % 24 ile iktidara gelen DSP 'nin sonraki seçimde %1,2 'ye düşmesi gibi. Ama halkın oyu ile iktidara gelmeyi başaramayanlar ordudan, basından, sermaye çevresinden ve farklı yerlerden medet umarak iktidara gelmeyi hedeflerler.
Dünyada seçim ile gelen yönetici,idareci ve lider yoktur.Fakat her nedense herkes sandıktan çıktığını iddia eder.Sandıktan çıksalar hepsi fakir olurdu.Sen hiç fakir lider gördün mü?
İnfaz et, sonra isyanda öldü de, bizde de cezaevinde infaz edip sonrada adına 'hayata dönüş' demediler mi?
Diğer Haberler