HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Muammer Güler: İkinci Gezi vakası

Seçim çalışmalarına dün memleketi Mardin'de başlayan Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, 17 Aralık operasyonuyla ilgili verilemeyecek hesabı olmadığını yineledi.

Muammer Güler: İkinci Gezi vakası

Güler, yolsuzluk operasyonunu "İkinci gezi vakası" olarak tanımladı.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında oğlu tutuklanan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, “Meşru olmayan bir yolla amacına ulaşmaya çalışanlar tabiki bunun karşılığını göreceklerdir. İkinci Gezi vakası olarak da adlandırılabilecek olayların farkındayız” dedi.

Güler, ''Aklanmış olarak tekrar karşınıza çıkacağım. Bu hesabı vermeden de siyasete devam etmeyeceğim'' diye konuştu.

'KANUNSUZ HİÇBİR İŞİN İÇİNDE OLMADIM'
Seçim bölgesi Mardin’de aday tanıtım toplantısına katılan Güler, konuşmasında şunları söyledi:

"17 Aralık’ta önemli bir süreç yaşandı. Bir algı operasyonuyla, psikolojik hareketle siyaset yeniden dizayn edilmeye çalışıldı. Ben de bu hareketin muhatapları içinde oldum. Şunu ifade ediyorum, kanunsuz hiçbir işin içinde olmadığımı hemşerilerimi utandıracak hiçbir işin içinde olmadığını buradan sizlere ifade ediyorum bu bir. İkincisi her türlü hesabı her yerde vermeye hazır olduğunu söylüyorum bu iki.

'AKLANMIŞ OLARAK TEKRAR KARŞINIZA ÇIKACAĞIM'
Şahsıma, aileme, meslek çevreme, 40 yıldır hizmet ettiğim yerlerin güzel insanlarına, partililerime, hemşerilerime karşılığı olan sorumluluğu gereği olarak da bu hesabı vereceğim. Bu hesabı vermeden de siyasete devam etmeyeceğim. Bunun burada bilinmesini istiyorum. Aklanmış olarak tekrar karşınıza çıkacağım.

'HEPSİNİ AYNI KEFEYE KOYMUYORUZ'
Cemaat adına siyasi faaliyetlerde bulunmak, devlet içinde kadrolaşmak, iktidara ortak olmaya çalışmak gibi faaliyetlerin tamamı iman ve kuran hizmetiyle tam bir tezat teşkil ediyor. Bunu bütün STK’larımız ortak beyanlarıyla belirttiler. Hizmet camiasının tabanındaki kardeşlerimizin hepsi bizimle aynı davaya gönül veren insanlardı. Biz hepsini aynı kefeye koymuyoruz. Ama hizmet adına siyaseti dizayn etmeye çalışanlarla bizim mücadelemiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, tabanımızda hiç kimseyi ayırmadan bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

'İKİNCİ GEZİ VAKASI'
Meşru olmayan bir yolla amacına ulaşmaya çalışanlar tabi ki bunun karşılığını göreceklerdir. İkinci Gezi vakası olarak da adlandırılabilecek olayların farkındayız. Şuraya ne olur çok dikkat edin. Şimdi imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz diyenleri hayal kırıklığına uğratmak için duygularımızın ve aklımzıın perdelenmesine fırsat vermemeye birimiz için, hepimiz için duayı öne çıkarmaya hepinizi davet ediyoruz.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler