HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Muharrem İnce ve Mustafa Balbay Artvin'de açılış yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Artvin’de konuk evi ve belediye hizmet binası açılışı yaptı.

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile İzmir Milletvekili Mustafa Balbay uçakla Trabzon’a gelip, ardından da Artvin’e geçti. Muharrem İnce ve Mustafa Balbay, Murgul ilçesinde CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım ile birlikte yapımı tamamlanan Belediye Konuk Evi'nin açılışını yaptı. Daha sonra il merkezine geçen İnce ve Balbay, akşam saatlerinde de, Artvin Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışı için düzenlenen törene katıldı.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Emin Özgün ve CHP ilçe belediye başkan adayları ile yaklaşık 2 bin partilinin katıldığı törende konuşan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "Demir parmaklıkların ardında özgürlüğümü beklerken, zaman zaman kendime ‘Özgürlük ne zaman gelir? ‘diye sormuştum. Kendimle sohbetlerin devamında hep şu yanıtı verdim; ‘Balbay, gelinen bu noktada senin ne zaman özgür olacağın, ne zaman çıkacağın önemli değil. Demir parmaklıkların ardından nasıl çıkacağın önemli. Dimdik çıkmalısın ve seni sevenlere koşarken dimdik olabilmelisin.' O gün bu gündür kardeşlerim. Ancak elbette şunu da vurgulamak isterimki özgürlüğüm yarımdır. Sizlerin vicdanında kabul görmeyen davalar nedeniyle demir parmaklıkların ardından olan yurtseverlerin tümü serbest oluncaya dek kendimi özgür hissetmeyeceğim" dedi.

Daha sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de, Artvin’e 1986 yılında yeni mezun öğretmen olarak geldiğini anlattı. Muharrem İnce, "Valilikten kararnamemi aldım, Borçka’da göreve başladım. Sonra buraya milletvekili olarak geldim. Daha sonra grup başkanvekili olarak geldim. İnşallah bir dahaki dönemde bakan olarak geleceğim" dedi. Daha sonra da belediyenin yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Express


En Çok Aranan Haberler