HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mumcu ve Akşener siyah tayyör giyecek

Meclis Başkanvekilleri CHP İzmir Milletvekili Güldal Mumcu ile MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'in Genel Kurul kürsüsünde giyecekleri kıyafetin modeli ve rengi pratikte çözüldü.

Mumcu ve Akşener siyah tayyör giyecek

Bayan başkanvekilleri siyah renkte diz altı etek ve şal yaka uzun ceket giyecekler. Kıyafetlerin bir an önce tamamlanması için konfeksiyon ve modacılara harekete geçirildi.

"ŞİMDİDEN OFSAYT"

Elde edilen bilgilere göre basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda, daha önce bayan başkanvekillerinden kıyafet için model tarifi istendi. Güldal Mumcu fıstık yeşili renkte bir model sununca, AK Partili İdare Amiri Hüsrev Kutlu, "Bu renk baştan ofsayt" eleştirisi üzerine Mumcu, "rengine değil modeline bakın" diye tepki gösterdi.

Meclis Başkanı Toptan'ın Meclis'e bir an önce modacılar gelerek bayan başkanvekillerinin kıyafetlerinin bir an önce yapılması talimatı verdiği öğrenildi.

TUVALETLER HIZLANDIRILDI

Bu arada daha önce Meclis Başkanı ve başkanvekillerinin kürsü arkasında bulunan odadaki tuvalet sayısı ikiye çıkarılması için talimat verildi. Bundan sonra bayan başkanvekilleri için de ayrıca bir tuvalet olacak.

"YENİSİ DE OLUR, ESKİSİ DE"

Öte yandan Başkanlık Divanı toplantısında üyeler, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in yeni üyelere randevu verilip verilmediği soruldu. Toptan'ın, henüz bu konunun netlik kazanmadığını belirterek, "Yenisine de gideriz, eskisine de" yanıtını vermekle yetindiği ifade edildi.

Öte yandan yine elde edilen bilgilere göre Sezer, "Yeni Cumhurbaşkanı kabul etsin" cevabını verdiği kaydedildi.

SAKIK'IN SİTEMİ

Bu arada DTP'li İdare Amiri Sırrı Sakık'ın, Meclis'teki ilk grup toplatılarının Meclis TV'den canlı verilmediği şeklinde eleştiride bulunduğu Toptan'ın ise, "Bu güne kadar hiçbir partinin grup toplantısı verilmedi. Çok fazla parti grubu var. Önümüzdeki günlerde bunu netleştiririz" dediği öğrenildi.

CHP'NİN ÖNERİSİ GERGİNLİK YARATTI

Bu arada CHP'nin iki olan grup başkanvekili sayısının üçe çıkarılması talebinin toplantıda diğer üyeler tarafından tepkiyle karşılandığı ve gerginlik yaşandığı kaydedildi. Çok sayıda üyenin bu talebe karşı çıktığı ve Köksal Toptan'ın oylama geçmeden bu öneriyi bir sonraki toplantıya ertelediği kaydedildi.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler