HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Murat Kurum vaatlerini açıklarken, İmamoğlu'ndan 'Matematik' göndermesi geldi! Buğra Kavuncu'nun adaylığına ilk yorum

İstanbul'da yerel seçim yarışı hızlanıyor. AK Parti adayı Murat Kurum, bugün yeni proje ve vaatlerini kamuoyuyla paylaşırken, aynı dakikalarda mevcut belediye başkanı CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'ndan yanıt geldi. Kurum'un 'Sadece 8 kilometre metro yaptılar' açıklamasının sorulması üzerine İmamoğlu, "Matematiği bile unutarak siyaset yapan arkadaşların nasıl unutkan olduklarını Kanal İstanbul sorusuna verdiği cevapla görebilirsiniz" diye konuştu.

Murat Kurum vaatlerini açıklarken, İmamoğlu'ndan 'Matematik' göndermesi geldi! Buğra Kavuncu'nun adaylığına ilk yorum

Yerel seçimlere iki ay gibi bir süre kalırken, İstanbul'da ki yarış da her geçen gün hızlanıyor. Son olarak dün İYİ Parti'nin İBB Başkan adayının Buğra Kavuncu olduğu duyurulurken Zafer Partisi de eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu'yla yarışa dahil oldu. Öte yandan başkan adayları da çalışmalarına hız verdi. AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, bugün İstanbul'da 'Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu' programında yeni projelerini tanıtırken, aynı dakikalara İBB Başkanı ve CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu da Bakırköy'de bulunan İş Bankası blokları temel atma törenine katıldı.

KİPTAŞ'ın kentsel dönüşüm projeleri dahilinde yapılacak blokların inşaatının temelinin atıldığı törene İmamoğlu'nun yanı sıra Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi de katıldı.

PANKARTLARLA SESLERİNİ DUYURDULAR

Program öncesinde ellerinde 'Bakırköy'ü bilen Bakırköylü Başkan istiyoruz' pankartı bulan vatandaşlar seslerini İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na duyurmaya çalıştı. Programın başlamasıyla alana giren grup, Ekrem İmamoğlu'nun konuşması sırasında da pankartlarıyla isteklerini dile getirdi.

pankart

İmamoğlu, törendeki konuşmasının ardından hak sahipleriyle birlikte butona basarak temel atma törenini gerçekleştirdi.

buton

İmamoğlu törenin ardından basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı.

BUĞRA KAVUNCU'NUN ADAYLIĞINA İLK YORUM

İYİ Parti'nin Buğra Kavuncu'yu İBB Belediye Başkanı Adayı göstermesi ve bununla birlikte 'İstanbul İttifakı'nın nasıl etkilenebileceği sorusuna yanıt veren İmamoğlu, "Her siyasi parti kendi adayını gösterebilir. Daha önce de söylediğim gibi bir siyasi partinin kendi adayını gösterme serbestliğine ya da özgürlüğüne benim laf etmem asla zaten doğru değil. Kaldı ki her aday da değerlidir. Yolu açık olsun. Ama bizim İstanbul'da bir şehir ittifakı, bir kent uzlaşısı; kentle, şehirle ilgili bir dayanışma ruhunun var olacağını ve bu kent ittifakının 2019'da Millet İttifakı diye çıktığımız yolculuğa rağmen ben o zaman ilk adaylık açıklamamda 'Biz İstanbul ittifakı için yola çıkıyoruz. Ve İstanbul İttifakı'nın oyuna talibiz' diyerek İstanbul'un tamamını, bu şehrin bütün insanlarını bu sürece kattığım gibi bugün yine aynı yerdeyim. Dolayısıyla ben o yolculuğun devam ettiğini düşünüyorum. Ve daha da güçlenerek devam ettiğini düşünüyorum. Tabi ki siyasi partiler aday gösterecek, kararlar alacak. Bu konuda adaylar yola çıkacak. Elbette ki bu bir ihtirasla veya işte bir arka plan, başka duygularla olduğunu vatandaşımız da düşünmüyordur diye tahmin ediyorum. Ya da başka uzlaşmalar var mıdır, yok mudur? Vatandaşlarımız böyle düşünmeyecektir diye tahmin ediyorum. Kendi özgün siyasi iradeleriyle yola çıkan her aday değerlidir. Yolları açık olsun" dedi.

ımam

"ONLAR 5 YILIMIZI 25 YILLA KIYASLAMAYA DEVAM EDECEKLER"

Ekrem İmamoğlu, "Biz yolumuza devam ediyoruz. Bizim başarılarımız bizim ittifakımızı güçlendiriyor. Bugün 5 yıllık çalışmalarımızda başarımızı sorgulayan yok. Ama 5 yıllık çalışmalarımızı 25 yıllık çalışmalarıyla kıyaslayan bir anlayışla karşı karşıyayız. Bunu dilinden düşürmeyen adaylarından, siyasi yöneticilerine, belediye başkanlarından hatta Sayın Cumhurbaşkanı'na kadar konuşturuyorsak kıymetli bir şey. Onlar 5 yılımızı 25 yılla kıyaslamaya devam edecekler. Biz İstanbul İttifakı'nın milletimizin her bireyinin oylarını tek tek kazanmaya ve onların gönlünü ve oyunu kazanmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"SADECE BUĞRA BEY DEĞİL DİĞER ADAYLARI DA TEK TEK ARAYIP TEBRİK EDECEĞİM"

"İYİ Parti İBB adayı Buğra Kavuncu ile telefon görüşmesi yaptınız mı?" sorusunu cevaplandıran İmamoğlu, "Adaylar açıklandıktan sonra değil de bütün adaylar olgunlaşır, olgunlaşmaz hepsini arayıp tek tek tebrik edeceğim. Yolculuğum ve bu siyasetin bir centilmenlik duygusu içerisinde olması gerektiği konusundaki düşüncelerimi paylaşacağım. Süreç tamamlanmadığı için kimseyi henüz aramadım. Ama dediğim gibi sadece Buğra Bey değil diğer adayları da tek tek arayıp tebrik edeceğim. Sadece sürecin tamamlanmasını bekliyorum" diye konuştu.

d1be6879d2e7c3d0371a0fba4f94a7c3

KURUM'A METRO YANITI! KANAL İSTANBUL'U HATIRLATTI

AK Parti adayı Murat Kurum'un 'Sadece 8 kilometre metro yaptılar' açıklamasının sorulması üzerine Ekrem İmamoğlu, "65 kilometrelik metro hattımızı tamamlamış olacağız Mart ayında. Matematiği bile unutarak siyaset yapan arkadaşların nasıl unutkan olduklarını Kanal İstanbul sorusuna verdiği cevapla görebilirsiniz. Onlar bazı oy ve seçim öncesi zarar verecek ve düne kadar hararetle savundukları her şeyi bir anda unutan insanlar. Ya da seçimde eğer fayda verecekse her türlü yola başvuran anlayışlar olduğunu biliyoruz. Onun için çok önemli değil benim açımdan verdiği rakam veya saygı" dedi. İmamoğlu "İstanbulluların vicdanı gerekeni yapacak. Merak etmeyin" ifadelerini kullandı.

(DHA)

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayına alınmıştır
Express

En Çok Aranan Haberler