HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mustafa Balbay: Yeniden yargılansınlar sözlerine gülüyorum

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Amasya CHP Merkez İlçe Başkanlığı tarafından dün akşam İl Özel İdaresi konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuştu.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Amasya'da yaptığı konuşmada, Silivri'de yargılanma sürecini anlatarak, "İktidar, hukuku Orta Çağ'dan bile geriye götürmüş, bir silahtan da vahşi kullanmıştır. O yüzden yeniden yargılansınlar sözlerine ben biraz da gülüyorum.

Kokmuş aşın tabağını değiştirseniz ne değişir. Bu yüzden bu davalar çökmüştür" dedi. Cezaevinde kaldığı günleri ve yargılama sürecini anlatan Balbay, "Bu mahkemeler öyle bir mahkeme idi ki, duruşma sırasında kendinizi savunmanız dahi suç olabiliyordu. Şu anda Silivri'de yatanlardan 20'si mevcut suçların yanında sadece duruşma salonunda söyledikleri nedeniyle 4 ila 20 yıl arasında hapis cezasına çarptırıldı. Ek soruşturulmalara çarptırıldı. Örneğin mahkeme heyeti hiçbir isteğimizi yerine getirmiyordu, kabul etmiyordu. Hiç bir isteğimiz yerine getirilmeyince benim de dilim sürçmüş dedim ki ‘Sayın sağır ceza mahkemesi' dedim.

Bizim hiçbir sözümüzü duymayan mahkeme ben sağır deyince duydu. İşte bu davalar işte bu iktidar hukuku Orta Çağ'dan bile geriye götürmüş, bir silahtan da vahşi kullanmıştır.

O yüzden yeniden yargılansınlar baştan alsınlar sözlerini ben birazda gülüyorum" dedi.Balbay, konuşmasına şöyle devam etti:"Kokmuş aşın tabağını değiştirseniz ne değişir. Bu yüzden bu davalar çökmüştür. Ankara'dan özellikle son birkaç gündür yaşananlar karşısında içerdeki yurtseverlerin bir gün bile içerde kalmaması gerekir. Bu iktidarın yolsuzluklarını ve hırsızlıklarını anlatmak tek başına iktidara gelmeye yetmez, asıl onun yerine biz iktidarda ne yapacağız, onu anlatabilmemiz gerekiyor. Biz her şeyden önce halkın telefonunu değil sözünü dinleyeceğiz." (DHA)

Express


En Çok Aranan Haberler