Nasıl böyle kalçalara sahip oldu: Daha az zahmet ile daha güzel vücut mümkün!

Squat yapıyorum ama bir türlü istediğim görüntüyü elde edemiyorum diyenlerdenseniz yaklaşın; squat yapmadan da hayalinizdeki yuvarlak ve kalkık popoya sahip olabilirsiniz.

Kalkık görünümlü, balon gibi bir kalça kabul edelim ki hepimizin hayali. Bunun için neler yapmıyoruz ki. Son yıllarda en popüler formülü squat. Fakat bazılarımız çömelip kalkmaktan nefret ediyor. Tıpkı Madalin Giorgetta Frodsham isimli Instagram kullanıcısı gibi. 28 yaşındaki Madalin, squat yapmak istemediğinden kendine başka bir formül bulmuş. 340 binden den fazla takipçiye sahip olan Madalin bu sırrını takipçileriyle paylaştı. Sonuç ise squattan daha etkili.

Kimimiz onca egzersize rağmen bir türlü tutturamıyoruz bu işi. "Yapıyorum ama bir türlü fit olamıyorum" diyenler bir yanda, hareketleri yaparken ter içinde kalıp en sonunda bırakıp yere oturanlar bir yanda... Squat'ı herkes deniyor ancak sürekli hale getirebilen kişi sayısı çok az. Fitness uzmanı Madalin, squat'a harcayacağı süreye kendisinin oluşturduğu haftalık 6 günlük bir programı tercih etmiş. Önceden zayıflamak için günde sadece 800 kalori tüketirken daha fazla tüketip 2300 kaloriye çıkarmış. Üstelik yaklaşık 1.5 yılda 4 kilo da almış.

Önemli olanın sıkı çalışmak değil akıllıca çalışmak olduğunu vurgulayan Madalin, kalça kasları egzersizi dediği programını sedyede esneme, aktivatörler ve ağırlık kaldırmak olarak 3’e böldü. Sedyeler ve aktivatörlerle çalışmalar arasında 3-4 gün dinlenmelisiniz. Egzersizler ağırlıklı çömelme, deadlift ve lunge hareketlerini içeriyor. Aktivatörlerle çalışırken 2-3 gün dinlenip esneme hareketlerine geçmelisiniz. Egzersizler ağırlıklı kalça itmeleri ve kalça köprüleri ve kablo hareketleri içeriyor. Son olarak ise ağırlık çalışmaları için 1 gün dinlenmek gerekiyor. Bu egzersiz ise ağırlık squatı, direç bandlarıyla kalça kasları çalıştırmak ve yengeç yürüyüşleri içeriyor.

Biraz sabır gerektiren bu program denemeye değer. Zayıf olmak için değil fit ve sağlıklı olmak için.

Böyle bir kalçaya sahip olmak mümkün!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler