HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Öğrenim kredileri ve burslara zam

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, üniversite öğrencilerine verilen öğrenim kredisi ve burs miktarlarının 130 YTL'den 150 YTL'ye yükseltildiğini bildirdi.

Öğrenim kredileri ve burslara zam

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, zamlı kredileri eski öğrencilerin 7 Ocak, yeni öğrencilerin 12 Ocak 2007'de alacaklarını söyledi. Albayrak, öğrenim kredisi ile burs miktarlarının 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere artırıldığını kaydetti.

Albayrak, bu çerçevede kredilerin ön lisans ve lisans öğrencileri için aylık 130 YTL'den 150 YTL'ye, master öğrencileri için 260 YTL'den 300 YTL'ye, doktora öğrencileri için de 390 YTL'den 450 YTL'ye yükseltildiğini belirtti.

Albayrak ayrıca, ÖSS'de dört puan türünün her birinde ilk 100'e giren öğrenciler ile milli sporculara verilen burs miktarlarının da 450 YTL'ye çıkarıldığını ifade etti.

Bu yıl ilk kez kredi ve burs almaya hak kazanan öğrencilere 12 Ocak 2007'de ödeme yapılacağını belirten Albayrak, "Yeni öğrencilere kredi ve bursları bu sene ilk kez Ocak ayında verilecek. Eskiden nisan-mayıs aylarını buluyordu" dedi.

Albayrak, eski öğrencilerin de kredilerini, 7 Ocak 2007'den itibaren banka kartlarıyla şubelerden alabileceklerini söyledi.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler