Okul servisinde unutulan kızı saati kurtardı

Özel Neşe Erberk İlkokulu’nun öğrenci servisinde 7 yaşındaki bir çocuk unutuldu. Sağlık problemi nedeniyle akıllı saatle kontrol edilen çocuk, acil durum alarmı verince kurtarıldı.

Okul servisinde unutulan kızı saati kurtardı

Okul servisinde unutulan çocuklara İstanbul'da bir yenisi daha eklendi... 7 yaşındaki D.Ö., önemli bir sağlık problemi yaşıyordu. Beşiktaş'taki Neşe Erberk İlkokulu'na giden küçük kız, kolundaki "akıllı çocuk kol saati" ile ailesi tarafından kontrol ediliyordu.

3 Ocak günü D.Ö., okula gitmek üzere hazırlanmıştı. Sabah 07.40 sıralarında annesi tarafından servise bindirilen D.Ö.'nün akıllı saati de yanındaydı. Servis, Beşiktaş'taki okula saat 08.29 sıralarında ulaştı. Küçük kızın kolundaki saat; anne Burçin B.'ye habervermiş, kızı okul bölgesine (Güvenli bölgeye) ulaşmıştı. Fakat, 12 kişilik servisteki öğrenciler araçtan indirilirken, uykuya dalan D.Ö., araç içerisinde unutulmuştu. Küçük D.'nin minibüste olduğunu fark etmeyen hostes de araçtan inmişti. Şoför, küçük kız içerdeyken minibüsü bir yere park etmişti.

ÇIĞLIKLARINI İŞÇİLER DUYDU

Saat 09.10 sıralarında uyanan küçük kız, servis içinde unutulduğunu anlayınca, kol saatinden acil durum alarmı vererek annesinden yardım istedi. Annesinin saat aracılığıyla iletişim kurduğu D.Ö., annesi tarafından güçlükle sakinleştirildi. Küçük kızın çığlıklarını duyan okulun etrafındaki inşaat işçileri de D.Ö.'yü servisten çıkarmaya çalıştı. Anne bu sırada baba Ali B.'yi arayıp okula yönlendirdi. Aile, okul yönetiminin yanı sıra şoför ve hostes hakkında şikayette bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Anne Burçin B., "Kızımın bir sağlık sorunu var. Ailesi olarak gerekli önlemi almış olmasaydık kızımın başına çok daha kötü olaylar gelebilirdi. Kolundaki saat kızımın hayatını kurtardı. Okul ve servis yönetimi özür dileyerek durumu örtbas etmeye çalışıyor. Kızım 12 kişilik bir serviste koridor tarafında ve kapının hemen önünde oturmaktadır. Hostes ve şoför sorumsuzluğu kızımın hayatına mal olabilirdi" şeklinde açıklamada bulundu.

Beşiktaş İlçe Eğitim Müdürlüğü'ne de başvuran ailenin şikâyeti sonrası okul müfettiş incelemesine tabi tutuldu. İlçe Milli Eğitim olayla ilgili, "Ailenin ihbarını önemsiyoruz. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı" ifadesini kullandı. Okul yönetimi ise konuyla ilgili açıklama yapmadı. (Sabah)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
Güzel bir saaat reklamı olmuş. Şimdi tüm aileler bu saatten almak isteyecektir. Başarılı bir reklam tebrikler
bu haberden bu sonucu her varlık çıkaramaz. Demekki bir varlıksın ama insan değilsin. Evet iyi olan bişey varsa bence tüm aileler yapmalı. Yani saati almalı
değişik bir düşünce.. herşeyin para olduğu zamanda düşüncede parayla oluyor demekki..
Allah o saati yapandan razı olsun. Satandan reklamını yapandan da razı olsun. küçük bir kızın hayatının kurtulmasını değilde, haberi okuyup saat reklamı olmuş diyebilmek için o kafada akıl olmaması gerekiyor. Tamamıyla akılsız insan konuşması.
İki insanın ihmali yüzünden canından olabilicek küçük bir çocuktan bahsediliyor ve akıllı bir saat tarafından hayatı kurtuluyor ama sen buna güzel bir saat reklamı olmuş diyorsun. Maalesef bizde sana ve senin gibilere insan diyoruz...
öyle bi saatin varlığından yeni haberdar olmak cahil oldupunu bu konuda böyle bi yorumda bulunmakta insan olmadığını gösterir Allah korusun benzeri bişey başına geldiğinde çocupunun değil reklamın peşinde koşacağından Allah sana değil ama ailene yardım etsin
reklamlar....
hem hostesi hem şöförü öpeceksin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler