Ordu'da selin ardından denizde fındık adası oluştu

Ordu'da yaşanan sel felaketi fındık hasadını da vurdu. Denize akan tonlarca fındık, adacık oluşturdu.

Kentte yaşanan sel felaketinde Fatsa, Perşembe ve Ünye ilçelerindeki bahçelerde yer alan tonlarca fındık denize aktı. İlçede hasat edilen, kurutulmak için bekletilen fındıklar, derelerde su seviyesinin yükselmesiyle olaşan sel sularına kapılıp denize kadar sürüklendi.

ordu-da-selden-sonra-olustu-denizin-ortasinda-ilginc-goruntu-12092956

Fındıkların Karadeniz sahilinde açıkta biriktiği gözlendi. Adacığı andıran fındıklar ilginç görüntü oluştururken, açıklanması beklenen taban fiyatı merakla bekleyen fındık üreticileri, yaşanan afette fındıklarının denize akmasıyla zarara uğradı.

"FINDIK DEĞİL, AĞAÇ TOPLULUĞU"

Ordu’nun Fatsa ilçesinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle denize akan ağaçlar ve tomruklar karaya vurdu.
Özellikle "fındık denize aktı" diye oluşan görüntülerin denize sel ile birlikte yüksek kesimlerden gelen ağaçların oluşturduğu topluluk olduğu anlaşıldı.

Fatsalı vatandaşlardan Doğan Yardım deniz kenarında topladıkları ağaçların içinden az da olsa fındığın çıktığını belirterek, “Abartıldığı kadar fındık yok. Denizin ortasında oluşan birikinti ağaçlardır. Ağaç ve naylondan oluşan birikintiler bayağı var. Haberlerde çıkan 'fındık adası oluştu' diye bir durum söz konusu değildir” dedi.

DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
altyapısını sağlam olmayan RANTÇI akTRROLAR ESERİ KINA YAKSIN
@benav_2016 ne alkası var akp bağladın yahu şu her şeyden akp sorumlu tutmanız varya sizin kişilkiğinizi gösteriyor
@benav_2016 GEÇMİŞ OLSUN BU BİR NORMAL YAĞIŞ DEGILDIR AFADDIR ISTEDIGIN KADAR ALT YAPIN OLSUN BİR HAFTALIK YAGIS BIR SAATTE YAGIYOR
@benav_2016 hangi partinin mensubusun bilmiyorum fakat doğa ve tabiat olaylarının partiler katında bi farkı yok YARADAN a partisi b partisi diye ayırıp isteğe göre yağdırmıyor... dünyanın en gelişmiş ve en ileri alt yapısına sahip olan ülkelerinde halleri ortada, tek yapman gereken bi iyi niyet temennisinde bulunmak körermiş gözler ile insanları suçlamak değil.
@benav_2016 ya kardeşlim bir felaket yaşanmış sen bunu hükümete bağlamışsın herşeyiniz iftira hesabını verirsiniz inşallah tabi o rantçılarda
Kimse suçu mukadderata atmasın. Ne kadar çok yağarsa yağsın 8 köprü yıkılıyorsa orada yağma vardır.
@vyn8rbpuh1 japonya yı YARADAN yaratmadımı
@kerimsabah yetkiler uyarıyor tık yok illaki felaketmi olsun çorlu örneği var ortada
fırsatçılara gün doğdu, fındığa zam, zaten çok ucuz ya...
fındık ucuz 7 lira zaten
gelmiş geçmiş olsun :(
FINDIK ADASI OLSUN İSMİDE NEDEN ASIRLARCA OLMAMIŞ ŞİMDİ OLMUŞ AKAR SU KANALLARIMIZ RANTA TESLİN EDİLDİ ÖNLERİ KESİLDİ SONUDA FELAKET PLDU
Çok yazık olmuş onca emeğe. Zaten son yıllarda fındıktan elde edilen gelir azalmıştı. Tekrar çok geçmiş olsun karadeniz.
16 yılın sonunda geldıgımız nokta herturlu felaketı yasıyoruz
yüzde kaç tı ?
çevreciler o kadar dil döktü. dinlemediniz. geçmiş olsun.
zor bir durum Allah sabır versin. bu tür olaylar karadeniz'de hep oluyor devamlı yağmur alan bölgemiz fakat neden hiç alt yapı yapılmıyor önemli olanda bu aslında
ulan afet olmuş ak parti yaptı diyorsunuz Allah ıslah etsin
ordu yu akp 4 yıldır yönetiyor 40 yıldır chp yönetiyordu
Eee etme bulma allahın sopası yok.Zamaının fındık para etmiyor deyip yolları kapattılar.İlk seçimde de yüzde 70 oy verdiler.Şimdi para ediyor.Gidin toplayın denizden.
Nie kızıyoruz ki...karadeniz sahil yolunu yapan firmanın sahibi...milllete koyacağız dememiş miydi...
cumhur ittifakına %78 oy vermiş ordu anlamadığım şey kimi kime şikayet ediyorlar haritadanda silinibilirdi ordu bence şükür etmesi lazım bide fıtratı böyleymiş ordu.nun
tabiat ana kendine yapılanların hesabını soruyor...rant ,çarpık şehirleşme ağaç kıyımı ve azaltılan orman arzileri....
rant uğruna iklim değişimine yol açabilecek bütün projeler iptal edilmeli çok geç olmadan yoksa bu tür felaketler artık olağan olacaktır .felaketten zarar gören tüm üretici vatandaşlara geçmiş olsun diyorum.
bu sene fındık zaten çok azdı. şimdi daha beter oldu...
Allah'ın sopası
yunanistan daki yangın felaketinle alay eden turkler kendi sularinda boguluyor.!!
Yağmur yağmurluğunu, toprak topraklığını yapar.
GÜZELİM FINDIK 10 TL AKP İLE YOLA DEVAM...
umarsız betonlaşmanın, doğaya kafa tutmanın bir bedeli olur, doğa her zaman verdiğini geri alır. Çok geçmiş olsun, olan olmuş artık ama inşallah aynı hatalar tekrar tekrar yapılmaz.
Akp nin ne suçu var sel olduysa ,şaka şaka, "ama yol yaptılar" diyenler düşünsün şimdi de biraz.
NE HİKMETSE 40 YILDIR ORDUDA HİÇ FELAKET OLMUYORDU....
Diğer Haberler