Ordu'da selin ardından denizde fındık adası oluştu

Ordu'da yaşanan sel felaketi fındık hasadını da vurdu. Denize akan tonlarca fındık, adacık oluşturdu.

Kentte yaşanan sel felaketinde Fatsa, Perşembe ve Ünye ilçelerindeki bahçelerde yer alan tonlarca fındık denize aktı. İlçede hasat edilen, kurutulmak için bekletilen fındıklar, derelerde su seviyesinin yükselmesiyle olaşan sel sularına kapılıp denize kadar sürüklendi.

ordu-da-selden-sonra-olustu-denizin-ortasinda-ilginc-goruntu-12092956

Fındıkların Karadeniz sahilinde açıkta biriktiği gözlendi. Adacığı andıran fındıklar ilginç görüntü oluştururken, açıklanması beklenen taban fiyatı merakla bekleyen fındık üreticileri, yaşanan afette fındıklarının denize akmasıyla zarara uğradı.

"FINDIK DEĞİL, AĞAÇ TOPLULUĞU"

Ordu’nun Fatsa ilçesinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle denize akan ağaçlar ve tomruklar karaya vurdu.
Özellikle "fındık denize aktı" diye oluşan görüntülerin denize sel ile birlikte yüksek kesimlerden gelen ağaçların oluşturduğu topluluk olduğu anlaşıldı.

Fatsalı vatandaşlardan Doğan Yardım deniz kenarında topladıkları ağaçların içinden az da olsa fındığın çıktığını belirterek, “Abartıldığı kadar fındık yok. Denizin ortasında oluşan birikinti ağaçlardır. Ağaç ve naylondan oluşan birikintiler bayağı var. Haberlerde çıkan 'fındık adası oluştu' diye bir durum söz konusu değildir” dedi.

DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
altyapısını sağlam olmayan RANTÇI akTRROLAR ESERİ KINA YAKSIN
@benav_2016 ne alkası var akp bağladın yahu şu her şeyden akp sorumlu tutmanız varya sizin kişilkiğinizi gösteriyor
@benav_2016 GEÇMİŞ OLSUN BU BİR NORMAL YAĞIŞ DEGILDIR AFADDIR ISTEDIGIN KADAR ALT YAPIN OLSUN BİR HAFTALIK YAGIS BIR SAATTE YAGIYOR
@benav_2016 hangi partinin mensubusun bilmiyorum fakat doğa ve tabiat olaylarının partiler katında bi farkı yok YARADAN a partisi b partisi diye ayırıp isteğe göre yağdırmıyor... dünyanın en gelişmiş ve en ileri alt yapısına sahip olan ülkelerinde halleri ortada, tek yapman gereken bi iyi niyet temennisinde bulunmak körermiş gözler ile insanları suçlamak değil.
@benav_2016 ya kardeşlim bir felaket yaşanmış sen bunu hükümete bağlamışsın herşeyiniz iftira hesabını verirsiniz inşallah tabi o rantçılarda
Kimse suçu mukadderata atmasın. Ne kadar çok yağarsa yağsın 8 köprü yıkılıyorsa orada yağma vardır.
@vyn8rbpuh1 japonya yı YARADAN yaratmadımı
@kerimsabah yetkiler uyarıyor tık yok illaki felaketmi olsun çorlu örneği var ortada
fırsatçılara gün doğdu, fındığa zam, zaten çok ucuz ya...
fındık ucuz 7 lira zaten
gelmiş geçmiş olsun :(
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler