HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Pakistan'ın Peşaver kentinin haritadaki konumu nedir? Peşaver nerede? Nüfusu nedir? Kaç kişi yaşıyor?

Pakistan'ın Peşaver kentinin konumu bir camiye düzenlenen bombalı saldırının ardından merak konusu oldu. Saldırıya ilişkin yapılan açıklamada en az 30 kişinin yaşamını yitirdiği aktarılırken 50'den fazla kişinin ise yaralandığı belirtildi. Çıkan son dakika haberlerinin ardından Pakistan'ın Peşaver kentinin haritadaki konumu nedir? Peşaver nerede? Nüfusu nedir? Kaç kişi yaşıyor? sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

Pakistan'ın Peşaver kentinin haritadaki konumu nedir? Peşaver nerede? Nüfusu nedir? Kaç kişi yaşıyor?

Pakistan'ın Peşaver kentinin konumu medya yayın organlarında son dakika olarak geçen haberlerin ardından vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peşaver hangi ülkeye bağlı, Arap mı Türk mü? gibi soruların yanı sıra Pakistan'ın Peşaver kentinin haritadaki konumu nedir? Peşaver nerede? Nüfusu nedir? Kaç kişi yaşıyor? sorularının yanıtı merak konusu oldu. Konuya ilişkin detayları sizler için derledik.

PAKİSTAN'IN PEŞAVER KENTİNİN HARİTADAKİ KONUMU NEDİR?

Pakistan'ın Peşaver kenti Hayber-Pahtunhva eylaetinin merkezidir. Kâbil Irmağı'nın kolu Bara kıyısında bulunan şehir, Lahor'un 385 km kuzeybatısında yer almaktadır.

Pakistan'ın Peşaver kentinin haritadaki konumu nedir?

PEŞAVER NEREDE?

Peşaver, Afganistan sınırına çok yakın bir kesimde deniz seviyesinden 320 m. yükseklikte ve Kâbil nehrinin kollarından Bara’nın sol yakasında yer alan tarihi bir şehirdir.

Pakistan'ın Peşaver kentinin haritadaki konumu nedir?

PEŞAVER NÜFUSU NEDİR?

Toplamda 1.257 kilometre yüzölçümü olan Peşaver kentinde 2010 yılı verilerine göre 3.625.000 kişi yaşamaktadır.

Youtube


En Çok Aranan Haberler