HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

"Paramız yok ama gönlümüz var"

Yeni Türkiye Partisi (YTP) Genel Başkanı İsmail Cem, partisinin il ve ilçe teşkilatlarının açılışını yapmak üzere Kırşehir'e geldi.

"Paramız yok ama gönlümüz var"

YTP Lideri Cem, il ve ilçe teşkilatlarının açılışını yaptıktan sonra halka parti binasından seslendi. Seçim öncesinde yasilerin oy alma hedefiyle yalan vaatlerde bulunduğu belirten Cem, "Yeni Türkiye Partisi hızla büyümektedir. Şu ana kadar Türkiye'nin 23 ilini ve sayısız ilçesini dolaştık. Kahvelerde oturdum, çalışma ortamlarına girdim, köylümüzle konuştum. Yeni Türkiye Partisi'nde önce insan vardır. Türkiye'de ne kötü gidiyorsa, insanı hiçe saydığı için kötüye gidiyor. 'Ekonomi' diyorsun, insan yok. Ekonomi insani unutmuş. Ekonomi sanki kendi başına sayılmış. İstatistikler de bundan ibaret. Ekonominin insan için, insanın mutluluğu için, çocuklarımızın geleceği, eğitimi için, emeklimizin iyi yaşaması için, köylümüzün ürününü satabilmesi için herşey olduğu unutulmuş. Ekonomide insan yok. İşte Yeni Türkiye Partisi insanı başköşeye oturtmak için, emeklinin hakkını korumak için vardır. Yazık günahtır bu emekliye. Şu anda burada konuşabiliyorsak o emeklinin sayesindedir. Onlar olmasaydı ne bir araya gelebilirdik, ne bu mikrofonlardan konuşma yapabilirdik, ne de eğitim ve irfan görebilirdik. Emekli insanımıza büyük haksızlık etmekteyiz. Hükümet memur emeklisinin maaşına zam getirdi. Allah razı olsun. İyi yaptı. Ama ne demektir memur emeklisine vereceksiniz, isçi emeklisini, Bağ-Kur emeklisini insandan saymayacaksınız. Böyle yanlış olmaz. Biz inşallah 4 Kasım'da iktidar olduğumuz da emekli zammını işçiye, Bağ-Kur emeklisine de aynen uygulayacağız. Türkiye'de insan unutulmaz. Ben Kayseriliyim. Kayseri'de çiftçilerin ne kadar perişan olduğunu biliyorum. Türkiye'de köylünün, çiftçinin esamesi okunmuyor. Bu insanlarımızı unuttuk. Tarlasına, traktörüne haciz konan çiftçiyi unuttuk. Faiz borcu nedeniyle hapse düşen çiftçiyi unuttuk. Türkiye'de hiçbir partinin aklına gelmiyor. Bu insanlar nasıl yaşar, ne içer? Bu köylünün, çiftçinin çocuğunun ne eksiği var? Üniversitelere giremiyor, üniversitelerden istedikleri bölümlerden mezun olamıyorlar. Köylünün, işçinin çocuğu 'Ben doktor olmayacağım, ben haylaz olacağım' dediği için mi okuyamıyor? Hayır. Türkiye'de annesinin, babasının parası az olan herkese bu düzen üniversiteyi de yasak etmiştir. Doğru dürüst eğitim yapmayı da yasak etmiştir. Biz YTP olarak bunlarla mücadele etmek için yola çıktık. Laf olsun diye değil, bu kaderi değiştirmek için yola çıktık" dedi.

YTP'nin unutulmuş insanların partisi olduğunu ifade eden Cem, "Bizim için, 'Türkiye'de unutulmuş insanların partisi, Türkiye'nin dikkatten uzak tuttuğu insanların partisi' deniyor. O çok solcu, çok ilerici geçinen bir takım liderlerin isimlerini dahi ağzına almadıkları insan için biz buradayız. Ve biz Türkiyemiz'i büyütme, geliştirme iddiası ile yola çıktık. Yazıktır, günahtır bu ülkeye yapılan haksızlıklar. Ekonomik kaynakları ile kültürü ile insanı ile büyük bir kapasiteye sahip olan bir ülkede insanların böyle yaşaması yazıktır, günahtır. Biz bunu değiştireceğiz. Bu sadece para işi, IMF işi, kaynak işi değildir. Çünkü Türkiye'nin bir çok meselesi akıl işidir, gönül işidir ve yürek işidir. Yoksa emeklilerimiz maaşını almak için kuyruklarda uzun süre beklemezler ve ölmezler. Bunu düzeltmek için yaşlılara saygı duymalıyız. Bu gönül işidir. Türkiye'de çiftçinin bu kadar ekonomik sıkıntı çekmesi sadece ekonomik değildir. Ekonomiden anlamayanların Türkiye'yi yönetmesidir. Türkiye'de esnafi bu kadar perişan etmek ancak bir gönülsüzlüğün, sevgisizliğin sonucudur. Ve Türkiye'yi değiştirecek akıl, sevgi gönül YTP vardır. Gönül bizde var, akıl var, yürek var. Biz bunu değiştireceğiz" diye konuştu.

Yeni Türkiye Partisi'nin fazla parasının olmadığını belirten Cem, şöyle konuştu:
"Biz o kadar çok parası olan bir parti değiliz. Büyük büyük otobüsümüz yok, büyük binamız, büyük flamalarımız yok. Ben diyorum ki, halkımızın mali durumu, maddi durumu ne ise YTP'nin ki de halkımızın durumu gibi. Ama bizim yüksek gönlümüz var. O da halkımız gibi. Bizi tanıyan, bilenlerin partisiyiz."

"OY ALMA UĞRUNA YALAN SÖYLENİYOR" Cem, partilerin oy alabilmek için yalan yanlış vaatlerde bulunduklarını da belirterek, "Bu seçimde her zamanki seçimde olmadığı kadar yalanla, dolanla sizin oyunuzu çarpıtmaya çalışıyorlar. Buna dikkat etmelisiniz. Sizlerin oylarınızı birkaç partiye yöneltmeye çalışıyorlar. Ve bunun için bir takım anket sonuçları yayınlıyorlar. Bu parti kazanacak, şu parti kazanacak diye. 'Şunun hiç şansı yok' diyerek zihninizi bulandırmaya çalışıyorlar. Yalan haber, dolan haberin bini beş para. Bu çok ayıptır. Yine bu haberler YTP'den korkanların, Türkiye'nin yenileşmesinden ve halkın büyümesinden korkanların çıkardığı yalan, düzmece ve deli dolu haberlerdir. Sakın ola bunlara kanmayınız. Oyunuzu kime verirseniz verin bu sizin tercihinizdir. Ama öyle etki altında, anket nedeniyle bir takım siyasi kaynaklı düzmece haberlere kanarak oy vermeyin. Yine bu seçimde Türkiye başbakanını seçecektir öncelikle. Buna dikkat ediniz. Bu seçimde başbakanınızı seçiyorsunuz. Parti liderlerini biliyor ve tanıyorsunuz. Siz kendi geleceğinizi, kendi çocuğunuzu, Türkiye'nin güvenliğini, Türkiye'nin esenliğini hangi başbakana itimat edecekseniz işte o başbakanı arayın ve oyunuzu ona verin. Bu çok önemlidir. Sonra pişman olmayalım. Ama ben bir şey söyleyeyim ki bu seçim sandığından ben başbakan olarak çıkarsam biliniz ki ben tanıdığınız, bildiğiniz genel başkanlara, başbakanlara hiç benzemeyeceğim. Çok iyi bir başbakan olacağım Türkiye'de" dedi.
İsmail Cem, parti binası kapısında ellerinde çiçek olan çocuklar tarafından karşılandı. Cem, çocukların eğitiminin önemli olduğunu belirterek, iyi bir eğitimin iyi bir öğretmenle olabileceğini söyledi. İsmail Cem, daha sonra Kırşehir'den ayrıldı.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler