KADIN

Protein diyetleri hızlı kilo verdiriyor!

Protein diyetleri hızlı kilo verdiriyor!

Protein diyetleri ile hızlı kilo vermek mümkün ama...

Protein diyetleri hakkında merak edilenleri Beslenme ve Diyet Uzmanı Hülya Çağatay anlattı.


Protein diyeti nedir?

[Nasıl TV - Protein diyeti nedir?](http://www.nasil.tv/Protein-diyeti-nedir)

Protein diyetleri, son günlerde çok sıklıkla uygulanan, protein bazlı, et, tavuk, balık, süt, yoğurt gibi protein oranı yüksek, yağ oranı düşük, karbonhidrat içermeyen besinlerle yapılan diyet türleridir.


Protein diyetleriyle nasıl kilo verilir?

[Nasıl TV - Protein diyetleriyle nasıl kilo verilir?](http://www.nasil.tv/Protein-diyetleriyle-nasil-kilo-verilir)

Protein diyetleriyle kilo vermenin sebebi, yüksek protein alımına bağlı olarak metabolizmanın hızlanmasıdır. Çünkü proteinler vücutta zor sindirilir. Aynı zamanda içerik bakımından metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle yüksek yüzdeli proteinli beslenmede hızlı kilo kayıpları ortaya çıkar.


Protein diyetlerinde yasaklı besinler nelerdir?

[Nasıl TV - Protein diyetlerinde yasaklı besinler nelerdir?](http://www.nasil.tv/Protein-diyetlerinde-yasakli-besinler-nelerdir)

Protein diyetlerinde belli dönemlerde farklı farklı uygulamalar yapılır. Her popüler protein diyetinde farklı uygulamalar vardır ama protein diyetlerinde karbonhidratlar, şekerli besinler, meyveler, sebzeler yasaklı besinler olarak görülür.


Protein diyetlerinde tüketilmesi serbest olan besinler nelerdir?

[Nasıl TV - Protein diyetlerinde tüketilmesi serbest olan besinler nelerdir?](http://www.nasil.tv/Protein-diyetlerinde-tuketilmesi-serbest-olan-besinler-nelerdir)

Protein diyetlerinde serbest olarak sunulan besinler, yüksek protein içeriğine sahip olan saf protein içerikli besinlerdir. Bunlar; yumurta, süt, yoğurt, kefir, ayran, et, tavuk, balık, karides, kalamar gibi besinlerdir.


Protein diyetlerinde amaç nedir?

[Nasıl TV - Protein diyetlerinde amaç nedir?](http://www.nasil.tv/Protein-diyetlerinde-amac-nedir)

Protein diyetlerindeki amaç, kısa süreli, kolay ve hızlı kilo kaybetmektir. Bir hedef vardır ya da hemen yaz başında tatile gideceksinizdir. Bu gibi durumlarda uzun ya da kısa süreli protein diyetleri yapıp çok hızlı bir şekilde istenen hedefe ulaşmak temel amaçtır.


Protein diyetleri ne gibi sağlık sorunlarına neden olabilir?

[Nasıl TV - Protein diyetleri ne gibi sağlık sorunlarına neden olur?](http://www.nasil.tv/Protein-diyetleri-ne-gibi-saglik-sorunlarina-neden-olur)

Protein diyeti birçok sağlık sorununa yol açabilmektedir. Bunların başında böbrek hastalıkları, karaciğer yağlanması ya da kan kolesterol seviyelerinin yükselmesi gelebilir.


Protein diyetleri metabolizmayı nasıl etkiler?

[Nasıl TV - Protein diyetleri metabolizmayı nasıl etkiler?](http://www.nasil.tv/Protein-diyetleri-metabolizmayi-nasil-etkiler)

Protein diyetleri yapıldığı süreç içerisinde metabolizmayı olumlu etkiler. Yapıldığı süreç içerisinde metabolizmayı hızlandırır, hızlı kilo kaybına neden olur ve sizi çok da motive eder.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön