Rekor kırdı

İspanya'da doğan 6,2 kilogramlık kız bebek, normal doğumla dünyaya gelen en iri bebek rekorunu kırdı.

Rekor kırdı

İspanya'da yaşayan ve İngiliz vatandaşı olan 40 yaşındaki anne Maxime Marin, bebeğinin iri olacağını bildiğini ancak bu kadarını tahmin etmediğini söyledi. Marin, "Epidural yöntemine bile ihtiyacım olmadı" diye konuştu.

Doğumun "sorunsuz" geçtiğini söyleyen doktorlar, 'Maria Lorena' ismi verilen bebeğin ve annesinin durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Doğumun gerçekleştiği Marina Salud Hastanesi'nin Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nin başındaki Doktor Javier Rius, "40 yıllık meslek hayatımda, doğal yollarla bu kadar iri bir bebeğin doğumuna tanıklık etmemiştim" diye konuştu.

İri bebeklerin doğumu için genelde sezaryen yöntemine başvuruluyor. Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en iri bebeği 1879'da Kanada'da dünyaya geldi. Ancak 10,5 kilogram ağırlığındaki bebek, doğumdan sadece 11 saat sonra yaşamını yitirdi.

2005 yılında Brezilya'da bir kadın, 8 kilogram ağırlığındaki oğlunu sezaryenle dünyaya getirmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
maşallah. inşallah sağlığı iyi olur :)
ben zaten 1997 yılında kımştım bu rekoru ama o zmanlarda İnternet fazla yaygın olmadığından kimse bilemedi doğum kilomda 6,600 kg doğdum ve yozgatda annemde 30-40 yaşlarındaydı inanmayanlar araştırsın
türkiyede batıbahat hastanesinde olmuştu 6,5 kg falandı tam hatırlamıyorum ama bundan agırdı...
adaş ne haber
ya maaşallahda anam beni 6,5 kg doğurmuş 1984 de gines rekoruna girerdim de köy yerinde yoktu öle bişey :)))
Diğer Haberler