Rüyada gelinlik giymek ne demek? Rüyada gelinlik giydiğini görmek ile ilgili rüya tabirleri

Düğün, nikah hayırlı bir vaka olarak tanımlanır. Bu yüzden rüyada gelinlik giymek rüyayı gören kişiyi mutlu eder ve rüyanın anlamını araştırmaya iter. Peki gerçekten de rüyada gelinlik giymek olumlu bir rüya mıdır yoksa bilmediğimiz ve kötüye yorulabilecek manaları var mıdır? İşte rüyada giydiğini görmek ve onunla ilgili rüyada pembe, mor, mavi, sarı, siyah vb. renkli gelinlik giymek ile ilgili rüya tabirleri...

Rüyada gelinlik giymek ne demek? Rüyada gelinlik giydiğini görmek ile ilgili rüya tabirleri

Pek çok kişinin hayalidir evlenmek. Hayata dair her şey gibi rüyalarımıza da girer evlilik ve kimi zaman insanlar rüyada gelinlik giydiklerini görürler. Peki rüyada gelinlik giymek ne demektir? Rüyada gelinlik giydiğini gören kişiyi gerçek hayatta nasıl gelişmeler bekliyordur. Bu sorunun cevabının olumlu mu olumsuz mu olduğunu merak edenler için rüyada giydiğini görmek ve onunla ilgili rüyada pembe, mor, mavi, sarı, siyah vb. renkli gelinlik giymek ile ilgili rüya yorumlarını yazımızda bir araya getirdik.

RÜYADA GELİNLİK GİYMEK

Rüyada gelinlik giymek ile ilgili temelde iki ana yorum vardır. Eğer gelinlik giyen kişinin medeni hali bekar ise bu kişi uzun bir süredir beraber olduğu ve çok iyi anlaştığı şahıs ile çok kısa bir sürede evlenip mutlu bir yuvaya kavuşacaktır. Ancak rüyada gelinlik giydiğini gören kişi evli ise, aile hayatı ya da iş hayatı ile ilgili mutlu ve güzel gelişmelere dair bir müjde alacaktır. Tabii rüyada giyilen gelinlin rengi ya da gelinlik giymekle ilgili farklı durumlara göre rüyanın yorumu değişebilmektedir ki bu tabirleri aşağıda bulabilirsiniz.

RÜYADA PEMBE GELİNLİK GİYMEK

Rüyada pembe gelinlik giymek hayallerin gerçek olmasına mutlu bir insan olmaya hayata sıkı sıkı tutunmaya ve kimseyle sorun sıkıntı yaşamamaya delalet eder. Genç kızların hayallerini süsleyen biri ile tanışmalarına vesile olacak mutluluk verici olaylara, kalabalık ve eğlenceli ortamlarda duygusal açıdan heyecan uyandıran biriyle görüşmeye delalettir.

RÜYADA MAVİ GELİNLİK GİYMEK

Rüyada mavi gelinlik giymek bazı şeyler için beklenilmesi gerektiğini anlatır. Mesela evlilik isteyen biri ise biraz daha beklemesi ya da iş kurma hayali var ise birazda sabır gerektiğini manasına gelir.

RÜYADA MOR GELİNLİK GİYMEK

Rüyasında mor gelinlik giydiğini gören bir kişinin, maddi olarak yükseleceği ve rahatlayacağı yorumu yapılır.

RÜYADA RENKLİ GELİNLİK GİYMEK

Rüyada renkli gelinlik giymek dedikodu ve gıybetten uzak duracağına, hayatındaki sorunlardan engellerden kurtularak rahatlayacağına alamet olur. Rüyayı gören yaşlı birisi ise kişinin hal ve hareketleriyle dikkat çekeceğine, huzuru için çalışacağına işaret eder. Rüyayı gören özel çalışan ise ilgiyi üzerine çekmek isteyen kimse olduğuna, kişinin geçim derdi çekmeyeceğine alamettir.

RÜYADA SARI GELİNLİK GİYMEK

Rüyasında sarı gelinlik giyen kişi bekar ise, kısa zaman içerisin de evleneceğine işaret olarak kabul görür. Fakat rüyada giyilen sarı renk hastalığa yorumlanır. Buna bağlı olarak da yakın zaman içerisinde yapılacak olan evliliğin pek de mutlu bir evlilik olmayacağını gösterir. Rüyayı gören kişi evlenmek üzere olan bir genç kız ise tam oturmamış, sıkıntılı bir birlikteliğin içinde olduğuna işaret eder.

RÜYADA SİYAH GELİNLİK GİYMEK

Rüyada siyah gelinlik giymek genellikle mutsuz bir birlikteliğe veya kişinin eşi ile yaşayacağı huzursuzluklara yorulmaktadır. Bu nedenle bu rüyayı gören kimse, bazı sıkıntılar yaşayarak üzüntü ile geçecek bir döneme girer. Bazen bu rüya can sıkıcı haberler almaya işarettir. Bu rüyayı evli bir kadın görse, eşi ile ayrılığın eşiğine gelir veya aralarında çok şiddetli bir tartışma yaşanır. Bazı alimlere göre ise bu rüya iş hayatında kendisine faydası olmayan kazançsız işler peşinde olmaya veya insanların öfkesini kazanacak yanlış hareketlerde bulunmaya delalet eder.

RÜYADA GELİNLİK GİYİP ÇIKARMAK

Rüyada gelinlik giyip çıkarmak olumlu düşünmeye ve çevrenizdekilere güzel enerji vermeye, yüklü miktarda para ve kazanç sağlayacağına işaret etmektedir. Çocuklu birisi için bu rüya sıkıntılarından sorunlarından yakın zamanda kurtulacağına, yoluna gireceğine delalettir. Bekar erkek için bu rüya yapılan yanlışlardan pişman olmaya ve huzurun kaçmasına, sıkıntıları ve problemleri aşacağına ve kişinin rahat edeceğine tekabül etmektedir.

RÜYADA GELİNLİK GİYDİĞİNİ GÖRMEK İLE İLGİLİ DİĞER RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Gelinlikle Dolaşmak
Rüyada gelinlikle dolaşıp gezintiye çıktığını gören kimse, mutlu bir ilişkiye adım atar veya uzun süredir aşık olduğu kişiden ümit verici haberler duyar. Bu rüya bazen de kişinin beklediği müjdeye ulaşmasına veya evlenmek istediğine işarettir. Bazen de toplum içinde sevilmeye ve saygı duymaya da yorulur.

Rüyada Giyilen Gelinliğin Yırtık
Rüyada giydiği gelinliğin yırtık olduğunu gören dünya hayatında istediği şeylerin bir kısmına kavuşur, bir kısmından da mahrum kalır. Bazen de bu rüya iş hayatında başarısızlık, meşakkatle elde edilecek kazanç, aile yaşamınızda sizden kaynaklanmayacak bir üzüntü hali veya hayırsız bir haber olarak yorulur. Giydiği yırtık gelinliği çıkaran kimse saydığımız tüm bu olumsuz durumlardan kurtularak rahatlar ve feraha erer.

Rüyada Kirli Gelinlik Giymek
Rüyada kirli gelinlik giymek, rüya sahibinin, yapacağı çalışmanın ya da projenin herhangi bir sonuca varmayacağına delalet edilir. Bazen de bu rüya eğer gören kişi evli ise aile hayatında baş gösterecek huzursuzluklara ve mutsuz bir geçime delalet eder. Kirli gelinlik arzularınızın sizin için hayırlı olmadığının bir göstergesidir. Bazen de sıkıntı çekmeye, üzülmeye veya keder içinde bulunmaya; bekar için karşısına çıkacak hayırsız bir kısmete, evliler için ise kendilerini üzecek bir evlada veya bazı küçük tartışmalar yaşamaya yorulmaktadır.

Rüyada gelinlik giyememek
Rüyanızda evleniyorsanız ama gelinlik giymiyorsanız, ya da gelinliğiniz yanınızda ise ama herhangi bir nedenden dolayı giyemiyorsanız o halde sıkıntılı bir süreç olduğuna dair yorumlayabilirsiniz. Özellikle beklediğiniz haberlerin gecikeceğini ama sonunun ferah olacağını unutmadan yaşamınıza devam edebilirsiniz. Gelinlik giyip hemen çıkarmak mutluluk iken, hiç giyememek ise bir süre daha monoton bir hayatı simgeler.

Rüyada Gelinlik Giymenin Psikolojik Yorumu
Rüyada gelinlik giymenin psikolojik yorumu genelde bu niyette olan bir kişinin gördüğü rüya olmasıdır. Evlilik niyeti olan ve evlenmeyi düşünen kişilerin göreceği bu tür rüyalarda, kişinin evliliğindeki sorunlar da söz konusu olabilir. Evlilik içinde sıkışmış olan kişiler için güzel günlerin aranacağı anlamına gelebilir.

Rüyada Kırmızı Kuşaklı Gelinlik Giymek
Kırmızı kuşaklı gelinliği gören kişi muradının gerçekleşeceği ve hayatında yapak istediği istek ve arzularının yerine geleceği anlamına gelir.

Rüyada Kabarık Gelinlik Giymek
Rüyada kabarık gelinlik giyen kişi para olarak kazancın bollaşacağı maddi sıkıntıların ortadan kalkacağı bu kazanılan paranın helal oluşundan dolayı huzurlu ve ferah bir yaşam süreceği anlamına gelir.

Rüyada Giyilen Gelinliğin Yırtık Olması
Rüyada giydiği gelinliğin yırtık olduğunu gören dünya hayatında istediği şeylerin bir kısmına kavuşur, bir kısmından da mahrum kalır. Bazen de bu rüya iş hayatında başarısızlık, meşakkatle elde edilecek kazanç, aile yaşamınızda sizden kaynaklanmayacak bir üzüntü hali veya hayırsız bir haber olarak yorulur. Giydiği yırtık gelinliği çıkaran kimse saydığımız tüm bu olumsuz durumlardan kurtularak rahatlar ve feraha erer.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler