KADIN

Sabah Kalkar Kalkmaz Su İçmenin 4 İnanılmaz Yararı

Her sabah başucumuza bir bardak su koyan annelerimize ne kadar teşekkür etsek az!

Sabah Kalkar Kalkmaz Su İçmenin 4 İnanılmaz Yararı
  1. Metabolizmanızı hızlandırır!

Uzmanlar tarafından günde 2 litre kadar su içmemiz öneriliyor... Faydaları üzerine uzun uzun konuştuk, su içmenin ne kadar önemli olduğunu ezberledik. Dersini tam çalışmamış olanlar için şuraya bir link bırakarak başlayalım :)

Peki sabah uyandığınız anda aç karnınıza su içerseniz neler olur?

Öncelikle, sabahları 1-2 bardak su içerseniz yaptığınız tüm diyetlerden, egzersizlerden çok daha etkili bir zayıflama yöntemi uygulamış olacağınızı biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalara göre aç karna su içmek metabolizma hızınızı %30 oranında arttırır, metabolizma hızınıza bağlı olarak sindirim sisteminiz de güçlenir. Ayrıca su vücudunuzdaki toksinleri atmanıza yardımcı olur, yağların ve kalorilerin yakılmasını hızlandırır.

Kısacası sabahları su içmek harika bir diyet yöntemidir :)


  1. Kabızlığa son verir ;)

Kabızlığın en önemli sebeplerinden biri de dehidrasyondur. Sadece 10 gün boyunca her sabah aç karna su içtiğinizde bile bu kronik sıkıntı son bulacaktır :)

Sabahları aç karna su içmek bağırsaklarınızı temizlemenin en iyi yoludur. Temiz bağırsaklar, besinlerin çok daha hızlı ve kolay sindirilmesi anlamına gelir. Ayrıca su sindirim sisteminize zararlı alkol, tütün, hazır yiyecek ve benzeri diğer etkenlerin etkilerini temizler, mide ve bağırsaklarınıza bütünüyle konfor sağlar. - - - - - -

  1. Kalbinizi güçlendirir.

Toksinlerin atılması ve yağların yakılması yalnızca sindirim sisteminizi değil, dolaşım sisteminizi de oldukça rahatlatır!

Unutmayın; dolaşım sisteminizin öncelikli görevlerinden biri de kanın temizlenmesidir. Vücudunuzdaki atık maddelerin azalması dolaşım sisteminize fazla yüklenmenizi engeller; kalbiniz, akciğerleriniz ve tüm diğer dolaşım sistemi ögeleriniz işlerini çok daha rahat yaparlar. - - - - - -

  1. Cildinizi güzelleştirir :)

İnsan vücudunun yaklaşık %70'i sudur... Bir başka deyişle; su organlarımız için olmazsa olmazdır. Bambaşka bir deyişle, eğer yeterli su içmezseniz organlarınız bir şekilde suyu bir yerlerden edinir...

İşte o 'bir yerler' ne yazık ki cildiniz oluyor. Kanınızda yeterli su bulunmadığı takdirde organlarınız suyu kendilerine en yakın yerden, yani cildinizden çekerler. Kanınız koyulaşır, cildiniz parlaklığını yitirir. Cildinizi düzenli olarak nemlendirmeniz de bir işe yaramaz, kırışıklar baş gösterir.

Sabahları aç karna su içtiğiniz takdirde bu risklerden kurtulmuş olursunuz. Cildiniz elastikliğini ve parlaklığını geri kazanır, kırışıklıklar yavaş yavaş kaybolmaya başlar. - - - - - -

Kısacası su içmek yararlıdır. Sabahları aç karna içmek daha da yararlıdır!

Başucunuzda su bulundurun, sabah uyandığınız an mideye indirin... En azından 10 gün kadar bu kolay yönteme bir şans verin. Göreceksiniz, kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz!

---

Kaynaklar: Tiphero.com, Steptohealth.com & Lifehack.org

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön