KADIN

Saçınızın rengini doğal yöntemlerle açma yöntemleri

Bazı anlarda saç rengini değiştirmek isteyebiliriz. Bunun için doğal yöntem arayışında olanlara cevap niteliğinde bir yazı geliyor. Saç rengi açma işlemi nasıl yapılır? Hangi yöntemler kullanılır? Tüm sorularınızın cevabı yazımızda...

Saçınızın rengini doğal yöntemlerle açma yöntemleri

İçindekiler

 • Saç Rengini Açma Yöntemleri
 • Doğal Yollarla Renk Açma İşlemi
 • Saç Rengi Açıcı Ürünler
 • Papatya ile Saç Rengi Açma
 • Tarçın ile Saç Rengi Açma İşlemi
 • Tarçın ile Saç Açma Yöntemleri

Saç rengi kişisel bakım için oldukça önemlidir. Saçların duruşu, rengi, havası bireyin karakterini, hayat tarzını yansıtır. Bundan dolayı saç renginin değişimi, renginin açılması yaşam içinde önemli hal alır. Saç rengi açılırken çeşitli yöntemler kullanılır ve kullanılan yöntemlere göre yapılan işlemler değişkenlik gösterir. İşte saç açma yöntemleri...

Saç Rengini Açma Yöntemleri

Saç rengini açmak isteyenler, öncelikle saç rengini koyudan, açık renge çevirmelidir. Kuaföre gitmeden, evde rahatlıkla bu yöntemleri uygulayarak saç renginde açılma sağlanabilir.

Hayatlarında değişiklik isteyenler, saçlarında değişim yaparak yeni bir hava yakalayabilir. Saç değişimi birey için önemlidir. Koyu saçı olup rengini açmayı düşünenler için birçok yöntem mevcuttur. Saç açma yöntemleri ürüne göre değişiklik gösterebilir. Kimi kimyasal ürünleri tercih ederken kimisi doğal yollar ile bu işlemi gerçekleştirir. Kimyasalın saçın yapısını bozduğuna dair söylemler doğal yöntemlerin zamanla önemini artırmıştır. Buna bağlı olarak ise doğal yöntemlerle saç açma, gittikçe popülerlik kazanır ve yaygın olarak kullanılır. Kullanılan doğal yöntemler, kendi özgü bir biçimde fayda sağlar.

Doğal Yollarla Renk Açma İşlemi

Saç rengi açmanın birden fazla yöntemi vardır. Kimi insanlar kuaförler tarafından renk açılımı yaparken kimileri ilaçla kimileri ise doğal yollarla yapar. Doğal yollarla yapılan işlemin daha faydalı olduğu söylenir.

Doğal yollarla saç rengi açma işlemi günümüz dünyasında sıkça kullanılır. Bu yöntemi kullanırken bitkiler ve yiyecek türleri yardımcı olur. Boyadan, ilaçtan, kimyasal ürünlerden fayda alamayan bireyler bu yöntemi tercih eder. Bu tercih ettikleri ürünlerin daha kalıcı bir sonuç verdiğini düşünürler.

Doğal yöntemin oldukça avantajları bulunur:
Bitkiler ve yiyecekler içinde barındırdıkları vitaminler ile saçı güçlendirir ve saçın doğal görüntüsü korur.
Rengi açmamakla kalmayıp, güçlü, yıpranmayan ve dayanıklı bir yapı oluşturur.

Bu işlemi yapmanız için bazı gerekli malzemeler vardır. Bu malzemeleri marketlerde bulabilirsiniz. Bitki ürünlerini direkt olarak manavlarda alma imkanı da mevcut. Doğal yöntemler içinde bulunan çiçek türleri gibi ürünleri de direkt olarak çiçeklerden temin edebilirsiniz.

Saç Rengi Açıcı Ürünler

Doğal yollarla saç rengi açma işlemi bireyler tarafından sıkça kullanılır. Bu işlem genellikle kuaföre gitmeyen, ilaç, boya ve kimyasal kullanmayı düşünmeyen bireyler tarafından evde yapılır. Bu işlemi evde yaparken seçilen ve faydası olan ürünler bulunur.

Doğal yollarla saç rengi açmayı planlayan kişiler bu işlem için doğru malzeme seçimini yapması gerekir. Her bitki türü veya her besin kaynağı saçlara doğrudan olumlu etki yapmaz, bunun araştırmasının iyi yapılması gerekir. Doğal saç açıcı ürünleri satın alırken ürünün artılarını ve eksilerine dikkat edilmelidir.

Bu doğal ürünler; papatya ve tarçındır.
Papatya ve tarçın sadece kendi başlarına bir ürün değil, bakım için de kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin kendi içlerinde nasıl kullanıldığı değişkenlik gösterebilir. Papatya çay ile kullanılırken, tarçın karışım ile bakım için kullanılabilir.

Bakım yapmayı düşündüğünüz ürünün tercihi yaparken ürünü araştırmanız gerekir. Ürünün yan etkileri olabileceği gibi saçınıza verebileceği zararları bilmeniz de önemlidir. Aksi takdirde yapmaya çalıştığınız bakım olumlu sonuç vermeyebilir.

Papatya ile Saç Rengi Açma

Papatya, birden fazla faydası olan ve doğal yollarla birçok fayda sağlanan bir bitki türüdür. Bu bitkinin sadece gıda olarak değil; kişisel bakım, ilaç gibi konularda da faydaları bulunur. Özellikle saç bakımı için oldukça kıymetli bir bitkidir.

Papatyanın saç rengi işlemi için yapılması gereken en önemli yöntemi, çayıdır. Papatya çayı, kişisel bakım ürünü olarak da kullanılır. Doğal yollarla saç rengi açma işlemi için de sıkça tercih edilir. Aşağıda yer alan tarif ile siz de bu yöntemi kullanarak saç renginizi açabilirsiniz:

Papatya Çayı ile Saç Rengi Açma Yöntemleri:
Malzemeler:

 • 2 su bardağı su,
 • 5 papatya çayı,
 • 2 yemek kaşığı limon suyu.

Hazırlanışı:

 • Öncelikle papatya çay poşetlerini suda kaynatma işlemi yapmalısınız.
 • İyice demlendikten sonra ise limon suyunu eklemeniz gerekiyor.
 • Daha sonra soğumasını bekleyin ve sıvıyı bir sprey şişesine dökün.
 • Tüm saçlarınıza eşit olarak uygulama işlemi yapın.
 • Kurumasını bekleyin.
 • Saç kremi uygulayın ve saçınızı durulayın.
 • 2 veya 3 kullanımdan sonra saçlarınızdaki farkı göreceksiniz.

Tarçın ile Saç Rengi Açma İşlemi

Tarçın, birden fazla faydası olan, kokusu ve tadıyla pek çok kişinin beğenisini kazanan bir bileşendir. Sadece gıda türlerinde kullanılmayan bu besin kaynağı, aynı zamanda kişisel bakım ürünlerinde de sıkça tercih edilir.
Tarçın, bakım işlemlerinde kullanılan ürünlerden biridir. İçerdiği zengin elementlerle sadece besin olarak kullanılmayıp aynı zamanda bir doğal ilaç rolü görür. Bu bağlamda tarçın, kişisel bakım alanında özellikle de insan saçının doğallığının korunmasında önemli rol oynar. Renkli yapısı sayesinde, saçlara istediğiniz rengi vermenizde yardımcı olur.

Doğal bakım yapacaklar, saç rengini açma işlemi yapanlar için tarçın ürünü vazgeçilmezdir. Tarçın ürünü bakım yapılırken genellikle saç kremi ile birlikte kullanılır. Aşağıda yer alan tarifte tarçının kişisel bakımda nasıl kullanılacağını bulabilirsiniz:

Tarçın ile Saç Açma Yöntemleri

 • 3 yemek kaşığı toz tarçın ve 1/2 bardak krema hazırlayınız.
 • 3 yemek kaşığı tarçını daha sonra saç kremine ekleyin.
 • Karışımın iyice güçlü hale gelmesi adına karışımı devamlı karıştırın.
 • Daha sonra bu karışımı saçınızın her tarafına ulaşacak şekilde sürün.
 • Sürdükten sonra 3-4 saat bekleyin.
 • En sonunda duruladıktan sonra muhteşem bir renk açılma işlemi görebilirsiniz.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön