HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Sahibinden.com çöktü mü? 'Domain' krizi iddiası gündem yarattı... Erişim sorunu ve iddialarla ilgili açıklama geldi: Saatler sonra erişime açıldı

İkinci el otomobil, motosiklet, arsa, ev, tarla satışları için en çok ziyaret edilen sitelerden biri olan sahibinden.com'da erişim sorunu yaşandı. Kullanıcıların geceden bu yana sayfaya girdiklerinde sunucu hatasıyla karşılaştı. Domain ödemesinin unutulduğu ve site isminin ABD'li bir başkası tarafından satın alındığı iddiası bir anda gündem yaratırken; erişim sorunu ve iddialarla ilgili resmi açıklama geldi. Sahibinden.com saatler süren sorunun ardından ise erişime açıldı.

Sahibinden.com çöktü mü? 'Domain' krizi iddiası gündem yarattı... Erişim sorunu ve iddialarla ilgili açıklama geldi:  Saatler sonra erişime açıldı

Sahibinden.com'da erişim sorunu yaşandı. Hal böyle olunca kullanıcılar "Sahibinden.com çöktü mü?" sorusuna yanıt aradı. Kullanıcıların geceden bu yana sayfaya girdiklerinde sunucu hatasıyla karşılaşması sonrası şikayetlerin arttığı kaydedildi.

"TEKNİK BİR SORUN"

Sahibinden.com'un sosyal medya üzerinden yaptığı ilk açıklamasında, "Alan adı hizmeti sağlayan firmayla yaşadığımız teknik bir sorun nedeniyle platformumuza şu anda erişim sağlanamamaktadır." denildi. Buna ek olarak, sorunun en kısa sürede giderilmesi için çalışmaların devam etmekte olduğu kaydedildi.

İşte yapılan o açıklama:

"Alan adı hizmeti sağlayan firmayla yaşadığımız teknik bir sorun nedeniyle platformumuza şu anda erişim sağlanamamaktadır. Sorunun en kısa sürede giderilmesi için ilgili firmanın çalışmaları devam etmekte olup konu çözüldüğünde yeniden bilgilendirme yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

SAATLER SONRA ERİŞİME AÇILDI

Sahibinden.com sitesi saatler süren erişim sorununu çözdü. Site akşam üstü saatlerinde yeniden erişime açıldı.

Ekran görüntüsü 2024-01-03 180539

"SAHİBİNDEN' İSMİ İÇİN DOMAIN ÖDEMESİ UNUTULDU" İDDİASI

Söz konusu erişim sorunuyla ortaya birçok iddia atıldı. Öne çıkan iddialardan en dikkat çekicisi ise 30 Aralık 2023 olan domain adı yenilemesi için sahibinden.com yetkililerinin yenileme ödemesini yapmayı unuttuğu yönündeydi. Sahibinden.com domaini için yenileme ödemesinin 1 Ocak 2024 yılında gerçekleştirildiği; 30 Aralık 2023 olan son yenileme tarihi ile 1 Ocak 2024 tarihleri arasında geçen sürede ise domain sağlayıcı şirketin otomatik olarak site ismini askıya aldığı iddia edildi.

"ABD'DEN ALINDI" İDDİASI

Bir diğer iddia ise Whois verilerinde kayıtlı adres olarak ABD'de bir eyaletin gözükmesinden dolayı başka bir kullanıcının bu adresi satın almış olabileceği iddiasıydı. Ancak söz konusu iddianın pek mümkün olamayacağı belirtilmişti.

sahibinden1

SAHİBİNDEN.COM’DAN YENİ AÇIKLAMA: "O HABERLER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Söz konusu iddialar bir anda gündem olurken, Sahibinden.com'dan yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Medyada yer alan sahibinden.com alan adının başka bir kişi / firma tarafından satın alınmış olması, alan adının yenilenmemesi haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Alan adı hizmeti aldığımız firma sorunun en kısa sürede giderilmesi için gerekli çalışmaları sürdürmektedir. Konu çözüldüğünde yeniden bilgilendirme yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler