HABER

Sakarya nehri taştı

Sakarya'nın Karasu ilçesinde denize akan Sakarya Nehri taştı. Nehir kenarındaki Yenimahalle'de ev, işyerleri, balıkçı barınakları ve lokantayı su bastı. Karasu sahilinde de denizin kabarması sonucu Özsu Sosyal Tesisleri'nin giriş katı sular altında kaldı

Sakarya nehri taştı

Sakarya Nehri'nin Karadeniz'e döküldüğü Karasu İlçesi'nde aşırı yağmur ve kar yağışı yüzünden nehir taştı. Nehir kenarındaki Yenimahalle'de 10 ev, 8 ahır ve kümesler su altında kaldı. Nehrin denize aktığı bölgedeki 6 balıkçı lokantası ile 15 balıkçı barınağı ile 6 tekne de su altında kaldı.

Karasu sahilindeki Özel İdare Müdürlüğü'ne ait Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (SESOB) işlettiği Özsu tesislerinin birinci katını deniz suyu bastı. Salon, yemekhane ve bar dalgaların yükselmesiyle su altında kaldı.

Karasu Kaymakamı Enver Erdem, Yenimahalle'deki evlerle balıkçı barınak ve lokantalarının hasar gördüğünü ifade etti.

Karasu Belediye Başkanı Ahmet Genç ise, sahil yollarını ulaşıma kapattıklarını ve ekiplerin zarar gören vatandaşlara yardım yaptığını söyledi. Bu arada, Ahmet Yiğit adlı vatandaş, evlerini su basan vatandaşlara kamyonla getirdiği ekmekleri dağıttı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler