Sarkan göğüs istemiyorsanız bu 7 şeyden kaçının

Göğüsler kadın dış görünüşü ve estetiği için önemli olan etkenlerin başında gelir. Bu nedenle hiçbir kadın göğüs sarkması problemiyle karşı karşıya kalmak istemez. Ancak göğüs sarkması doğal bir süreçtir ve göğüs cilt liflerinin elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle oluşur. Birçok kadının endişe duyduğu bu problem her yaşta karşılaşılabilecek bir sorundur ancak genellikle göğüslerin büyük olması, doğum sonrası emzirme, yaş ilerlemesi, kilo alımı gibi nedenler bu süreci hızlandırabilir.

Sarkan göğüs istemiyorsanız bu 7 şeyden kaçının

Siz de göğüslerinizin erken sarkması konusunda endişe duyuyorsanız bu estetik problemle ilgili önlem alabilirsiniz. Çünkü memeyi içten tutan yapıları bozan bazı alışkanlıklar vardır ve bunlar sarkmayı tetikleyebilir.

Göğüslerinizin sarkmasını istemiyorsanız kaçınmanız gereken 7 kötü alışkanlık;

Sigara içmek

Sigara içmek, yalnızca vücuttaki temel sistemlerinde olumsuz etkilere neden olmakla kalmaz, aynı zamanda cildin ve kasların bozulmasına neden olur.

Tütünün içerdiği toksinler, kolajen üretimini azalttığı ve kan dolaşımını tükettiği için cildin elastikiyet ve sıkılığının kaybını hızlandırır.

Zamanla, yaşlanma sürecini hızlandırırlar ve göğüsleri de içeren deride sarkmaya neden olur.

Aşırı alkol almak

Günde bir kadeh kırmızı şarap içmenin sağlık açısından birçok ilginç faydası vardır. Fakat, aşırı miktarda alkol almak, istenmeyen yan etkilere neden olur.

Çok fazla alkol içildiğinde karaciğer ve metabolik zorluklara ek olarak, derinin elastikiyeti doğrudan etkilenir. Sonuç olarak, erken yaşlanma riskini artırır ve göğüslerin sıkılığının kaybolmasını hızlandırır.

Yukarıda bahsedilen alışkanlıkların bu estetik problemle ilişkili faktörler olduğunu belirtmek isteriz, ancak her zaman doğrudan göğüs sarkmasına sebep olmamaktadırlar.

Bu alışkanlıklardan uzak durmak ve sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak, göğüslerinizi daha uzun süre sağlam ve genç tutmak için mükemmel bir yoldur.

Hareketsiz bir yaşam sürmek

Hareketsiz bir yaşam tarzına sahip olmak vücudun hem içinde hem de dışında birçok olumsuz etkiye neden olur.

Hareketsizlik; kronik hastalıklar, obezite ve yaşam kalitemizi düşüren diğer bozuklukların riskini artırmaktadır.

Dahası, hareketsiz olduğumuzda meme kasları ihmal edildiğinden, göğüslerin zamanla sertlik ve esnekliklerini kaybetmeleri yaygın bir durumdur.

Bu alanı güçlendirecek çok sayıda egzersiz ve spor rutini bile vardır.

Yanlış sutyen bedeni giymek

Yanlış bedende sutyen giymek zararsız görünmesine rağmen, göğüslerinin sıkılığını kaybetmesine neden olabilecek bir alışkanlıktır.

Sutyen, vücuda kolaylıkla adapte olabilen esnek malzemelerle yapılmış olsa da, uygun olmayan bir sutyen göğüslerimizin sarkma eğilimini arttırır.

Ayrıca, sutyenler çok sıkı olduklarında, kan dolaşımını, Cooper ligamentini ve cilt kaslarını etkileme eğilimi gösterirler.

Kötü duruş

Kötü bir duruşa sahip olmak kas ağrısını artırır, estetiği etkiler ve ayrıca göğüslerin sarkmasını hızlandırır.

Birçok kadın, kalıcı olarak iyi bir duruşa sahip olduklarında göğüslerinin ne kadar farklı görüneceğini düşünemez. Uygun olmayan bir pozisyonda oturmak veya ayakta durmak, göğüslerin doğal pozisyonlarını kaybetmesine neden olur; bu durum, onları destekleyen lifleri etkiler.

Güneş kremi kullanmayı unutmak

Erken cilt bozulmasını önlemek için güneş kremi kullanmanın önemi birçok durumda vurgulanmaktadır.

Buna rağmen birçok kişi bunu günlük olarak kullanmamaya devam etmektedir ve UV ışınlarının olumsuz etkilerine doğrudan maruz kalmaktadır.

Erken yaşlanmaya ek olarak bu durum, göğüslerin sıkılığının kaybolmasını hızlandırır, çünkü bu alan güneşin etkisini doğrudan görmektedir.

Sonuç olarak, kolajen ve elastin azalır; bunlar, cildi yumuşak ve genç tutmaktan sorumlu olan iki maddedir.

Çok sıkı bir diyete sahip olmak

“Mucize diyetler” olarak da bilinen çok sıkı diyetler, kas ve cilt sağlığını önemli ölçüde etkiler.

Bu nedenle, bunları benimsemek, göğüslerin yaşlanmadan çok önce sarkma riskini artırır.

Bunun nedeni, genellikle ani kilo değişikliklerine ve yağsız kas kaybına neden olan beslenme yetersizliklerine yol açan diyetlerdir.

Sağlıklı kaynakları içeren, doğru ve eksiksiz bir beslenmeyi takip etmek hayati önem taşımaktadır:

Temel yağ asitleri

Vitaminler

Mineraller

Proteinler

Fiber

Antioksidanlar

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler