Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi davasında karar çıktı

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın makam odasında şehit edilmesine ilişkin davada, 2 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul Adalet Sarayı’nda 31 Mart 2015 tarihinde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın DHKP/C terör örgütü mensupları Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından makam odasında rehin alınarak, şehit edilmesi olayına ilişkin 4’ü tutuklu 9’u firari 14 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Sanıklar Mustafa Koçak ve Murat Canım "Cebir ve şiddet kullanarak anasayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet cezası ve diğer suçlardan da toplam 39 yıl hapis cezasına çarptırıldılar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Adalet yerini buldu.. Savcı Kiraz'ı şehid eden iki DHKP_C li Terörist, Savcının odasından Sezgin Tanrıkulu'nu arayıp görüşmek istemişlerdi. Bu Vekil SİHA'ların geberttiği Teröristlere de "Piknikçi Vatandaş" demişti.. Hüseyin Aygün'ü PKK Dağa kaldırıldığında "İyi Çocuklar! Çay içip sohbet ettik" demişti. Saysay bitmez Bu nasıl bir Partidir Arkadaş! CIA'nın bile Teröristlerle bukadar Yoğun bir Görüşme Trafiği Yoktur!
@palermo544 Aynen. AKP'nin görüştüğü kadar kimse zaten Dünyada görüşmedi. Baksanıza FETÖ'den 600bin kişi hakkında dava var. Adalet bakanlığı açıkladı. Dünyda kaç tane terör örgütü var. hakkında 600binden fazla kişiye dava açılmış. Anlayacağız eğer FETÖ bir terör örgütü ise AKP dünyanın en büyük terör örgütü ile kanka oldular. Zaten 24 Haziran dan hemen sonra Reis adamları ile selam yollamadı mı Pensilvanya'ya. Gel siz canlı yayında suçu kabul edin. bizde bütün davaları bitirelim. Ama bize destek çıkın. demediler mi. AKP kendi kazdığı kuyuya düştü...
@palermo544 adamların seçim kampanyası : 1 oy chp'ye 1 oy hdp'ye. %25 böyle seviyor. böyle istiyor. ordan anlayın seçmen kalitesini.
başka ne ceza çıkabilirdi ki muebbet hapis yani devlet adamları ömür boyu besleyecek savcının ailesine sorun bakalım memnun mu karardan ???
beraat mi edeceklerdi..?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler