Sık sık grip olmayan kadınların 7 ortak özelliği

Soğuk algınlığı veya grip olmak gerçekten can sıkıcıdır. Ancak bazen kaçınılmaz olur. CNN geçen yıl grip veya soğuk algınlığı olmayan kadınların 7 ortak özelliğine yer verdi. Soğuk algınlığı veya grip olmamak için yapmanız gereken 7 alışkanlığa bu yazımızda yer veriyoruz.

Sık sık grip olmayan kadınların 7 ortak özelliği

Soğuk bir duş alın

iStock-514058648

Bu cazip gelmiyor olabilir, ama bir soğuk duş iyileşmenize katkıda bulunur. Soğuk duş vücudun onarım sistemini uyarır. Merak etmeyin soğuk duş, sadece bir iki dakika için yapmanız yeterli olacaktır.

Daha fazla sarımsak tüketin

iStock-514990456

Sarımsak, bağışıklığı artırır, inflamasyonla savaşır. Yemeklerinize sarımsak ekleyebileceğiniz gibi, çiğ olarak da tüketebilirsiniz. Eğer sarımsak yemiyorsanız o zaman takviyelerle de alabilirsiniz.

Zencefil yiyin

iStock-507425444

Zencefilin uzun yıllardır mide rahatsızlıklarına iyi geldiği biliniyordu. Zencefilde bulunan bileşikler, bağırsak kas tonunu arttırır, gastrointestinal kanal boyunca yemeklerin hareket etmesine yardımcı olur ve sindirim salgılarını uyarır.

Ellerinizi sık sık yıkayın

iStock-467706864

Sadece grip veya soğuk algınlığını önlemek için değil, her zaman ellerinizi temiz tutun ve sık sık yıkayın.

Pozitif kalın

iStock-528903494

Otobüste yanınızda oturan biri hapşırdığında "şimdi ben de hasta olacağım" diye düşünmeyin. Unutmayın, vücudunuz sadece beyninizi dinler. Hasta olacağınızı düşürseniz bağışıklık sisteminiz beyninizle iletişime geçerek zayıflayabilir.

Masaj yaptırın

iStock-469916170

Masaj sadece rahatlama duygusu vermez, aynı zamanda bağışıklık sistemini arttırır ve hipertansiyonu düşürür.

Soğukla mücadele eden içecekler

iStock-579424264

C vitamini ve çinko soğuk algınlığına karşı güçlü bir pakettir. Son yıllardaki tartışmalara göre, C vitamini hasta olmanızı önlemeyebilir ancak hastalığı daha hızlı şekilde atmanıza yardımcı olabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Ben de diyorum 'niye hiç grip ya da nezle olmuyorum?', meğer haberdeki yiyeceklerden ve soğuk duş ile masajdan kaynaklanıyormuş. Bilmeden kendime faydam dokunmuş.
Diğer Haberler