KADIN

Sizin de Saçlarınız Kuaförde Yandı mı?

Sizin de Saçlarınız Kuaförde Yandı mı?

Herkese Merhabalar,

Bu hafta ben yazı yazmayıp salomuza gelen ve saçlarının yanması ile mağdur duruma düşen bir misafirmin bana yazdıklarının sizlerle paylaşmak istedim..

Bu sadece bir tanesi bu benzer emailler hergün posta kutuma geliyor.

"14.04.2008 tarihinde 7 aydır siyah olan saçlarımı uzun yıllar boyunca kullandığım kızıl renge geri dönme isteğimi bastıramadğım için tekrar değiştirmeye karar verdim.

Kuaföre girdim. Ama başta tam da kararlı değildim. Kuaförün havasına bakıp açma işlemini yaptıracağıma dair kendime söz vermiştim. Genel olarak kuaförde çalışanların saçlarına baktım herkesin saçları kötü görünüyordu. Bana eşlik eden arkadaşım biraz daha düşünmemi ama aynı zamanda kızıl rengin bana çok yakışacağını söyledi. Neyse açtırmaya karar verdim.

Açma işlemini yapmaya başladık.Tahminimce beklemem sürenin üzerine çıktık. Ben arasıra artık olmuş olacağını ve yıkanması gerektiğine dair uyarılarda bulundum. Ama daha iyi açılırsa istediğimiz rengi tutturabileceğimiz cevabını aldım. Daha sonra diplerinin de tutması için aynı işlemi diplerine uyguladık, yine beklemem sürenin üzerine çıktığımı düşünerek uyarılarda bulundum ve aynı cevabı aldım. Uzun bekleyiş sonunda yıkama işlemi gerçekleşti. Aynanın karşısına geçtiğimde saçlarımın uçlarından dibine kadar olan bölge tamamen yanmış görünüyordu. Bu durumu görünce çok sinirlendim ve tabiki de psikolojik olarak büyük bir çöküntüye uğradım. "Ne yaptınız saçlarıma" diye isyan etmeye başladım. Bu arada saçımı boyayan şahsiye sürekli beni sakinleştirmeye çalışıp birşey olmadığını bu sürecin çok normal olduğunu açtırma işlemlerinde saçın bu şekilde yıprandığı söyleyip durdu.

Saçımı önce karar verdiğimiz renge boyadı. Ama saçlarım yandığı için boyada tutmadı. Tutmadığı için tekrar boya sürmek zorunda kaldı. Ama yine tutmadı. O sinir bozukluğu ile kuaförü kavga ederek terk ettim ve başka bir kuaföre gittim. Omuzlarıma değen saçlarımı kısa kestirmek ve hiç aklımda olmayan bir renge yani aynı gün içerisinde 3. kez boyatmak zorunda kaldım.

Şimdi daha önce internetten saç yanmasıyla ilgili yaptığım araştırmalar sonucunda konusunda uzman olduğuna inandığım İlker Yavrutürk ‘ün Kuaför Salonu’nda saçıma bakım yapılırken bunları yazıyorum. Yaptırdığım bakımdan çok memnun kaldım ve herkese tavsiye ediyorum. Ve son olarak şunları söylemek istiyorum. Lütfen çok dikkat edin. Anladım ki insanın saçı çok önemli. Günlerdir uyuyamıyorum ve ağlamaktan gözlerim şişti. Bu arada Kafa derimin yanmasından dolayı dermatolga gittim ve bana 4 adet ilaç yazdı.. Bu ilaçları problemim giderilene kadar kullanmak zorundayım..
Özge İ.
Halkla İlişkiler Uzmanı"

Bu hikaye belki sizin de başınızdan geçti. Buna benzer o kadar çok e-mail geliyorki …. Bunlara İlker yavruturk Kuaför Salonumda elimden geldiğince yardımcı olabiliyorum. Kimi saçları tek seferde Kimilerini 3-4 seferde kurtarabiliyorum.. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için lütfen işini bilmediğiniz emin olmadığınız kuaförlere gitmeyin. En güvenilir Kuaför Kendi Kuaförnüz olmalıdır. Sizi gerçekten iyi anlamalı ve ne istediğinizi bilmelidir….

İlker Yavruturk
Bağdat cd.N:244 Göztepe-İstanbul
0216 302 04 37-0216 302 0779
www.ilkeryavruturk.com

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.